Policjanci zapobiegli konfrontacji pseudokibiców – pięciu chuliganów zatrzymanych po sobotnim meczu w Lubinie

policja -radiowozy.jpg

Policjanci z Lubina i Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy, w wyniku zdecydowanych działań, zapobiegli konfrontacji pseudokibiców podczas sobotniego meczu piłkarskiego w Lubinie. W efekcie prowadzonych czynności zatrzymano 5 chuliganów, którzy podejrzani są o naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy, rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami, zaatakowanie pracowników ochrony oraz niestosowanie się do ich poleceń.  

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wraz z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 5 osób podejrzanych o naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, rzucanie w ich kierunku niebezpiecznych przedmiotów, zaatakowanie pracowników ochrony oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez ochronę.  

W związku z meczem piłkarskim, rozegranym 15 października br. w Lubinie pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk, już w trakcie przejazdu kibiców drużyny gości, miejscowi pseudokibice dążyli do konfrontacji z nimi. Zamaskowani chuligani usiłowali zaatakować kolumnę przejeżdżających samochodów. Zdecydowane działania policji zapobiegły bijatyce, do jakiej dążyli pseudokibice.  

Ponadto w przerwie meczu zarówno miejscowi jak i przyjezdni chuligani próbowali przedostać się do sektorów zajmowanych przez sympatyków przeciwnych drużyn. Policjanci i w tym przypadku nie dopuścili do konfrontacji. W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy z Lubina i Legnicy, do policyjnego aresztu trafiło 5 pseudokibiców.  
Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu lubińskiego i polkowickiego, w wieku od 20 do 33 lat. Wszyscy teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Policjanci Wydziału Kryminalnego z lubińskiej komendy powiatowej prowadzą dalsze czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania kolejnych chuliganów, którzy naruszyli prawo.  

 (źródło – KPP Lubin)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj