Dlaczego powstał Dolnośląski Ruch Samorządowy?

studio2.jpg

W Debacie samorządowej Tomasz Duda w Radiu Wrocław gościł szefa wrocławskiego SLD, rzecznika marszałka i radnego sejmiku

 Prowokacyjne pytanie redaktora Dudy, po co nam Dolnośląski Ruch Samorządowy? skierowane do Jarosława Perduty, rzecznika marszałka Przybylskiego zostało zgrabnie wytłumaczone. Jedną z przyczyn, jak twierdził rzecznik była konieczność utworzenia nowej formacji aby stworzyć platformę porozumienia ponad partyjnymi podziałami. Dzisiaj jest wyraźny podział i nie ma dążenia do celu, są grupy nacisku a to nie służy ogólnemu dobru.

Rozbawiony odpowiedzią Perduty, radny sejmiku wojewódzkiego Sergiusz Kmiecik skwitował: „DRS to kolejne ruchy prezydenta Dutkiewicza, przygotowującego się do kampanii wyborczej w 2018 roku (…) ostatnie wybory były dla niego wstrząsem, wygrał niewielką ilością głosów i dzisiaj nie powinien kandydować ponownie. Teraz mógłby skoncentrować się na wykonywaniu zadań samorządowych i nie udzielać się politycznie.

Z kolei Czesław Cyryl z SLD powiedział „DRS to jest parapartia (…) skakanie z kwiatka na kwiatek” i dalej o prezydencie i radnych, którzy „nie szanują swoich wyborców, zakładając coraz to nowe twory polityczne i zmieniając co dwa tygodnie barwy polityczne”. Zaś o ewentualnym kandydowaniu prezydenta Dutkiewicza w najbliższych wyborach, Cyryl stwierdził: „on jest już zmęczony (…), jego niestabilność polityczna i ciągłe zakładanie nowych lokalnych formacji sprawia, że duże partie polityczne nie widzą w nim poważnego i stabilnego partnera. W związku z tym, myślę, że będzie próbował za dwa lata startować ale nie powinien”

Sergiusz Kmiecik zaznaczył, że prezydent Dutkiewicz nie jest pewien wyników wyborów, przecież musiał stawić czoła nikomu nie znanej działaczce z PIS, Mirosławie Stachowiak-Różeckiej. Prezydent Dutkiewicz otarł się o kilka przeciwstawnych ideologii, był liberałem, konserwatystą, niedawno stanął przy Nowoczesnej i znowu wykonał voltę, trochę się cofnął.

Na temat niskiej frekwencji wyborczej w Polsce, Jarosław Perduta miał odpowiedzieć: „jest to zasługa partii politycznych (…) one pracowały na swoje wyniki ponad 20 lat”.

 

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj