Minister Obrony Narodowej: “Grupa posłów w pełni świadomie, cynicznie i bezwstydnie działa przeciwko państwu polskiemu na rzecz międzynarodowych koncernów”

antoni maciarewicz.png

 Te negocjacje zakończyły się rezygnacją firmy międzynarodowej ze względu na to, że nie zostały spełnione warunki strony polskiej. A państwo wiecie, że ten, kto jest offsetobiorcą wyznacza warunki offsetu. To nie wy, działający jako lobbyści obcych koncernów będziecie to wyznaczali – to państwo polskie będzie to wyznaczać – mówił dziś w sprawie przetargu na Caracale minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

“Nigdy nie widziałem takiej sytuacji”

– PiS spełnia swoje obietnice wyborcze i będzie rozwijało polski przemysł obronny, będzie dążyło do tego, by to polski przemysł obronny był fundamentem bezpieczeństwa Polski, by stał się kołem zamachowym rozbudowy i odbudowy polskiego bezpieczeństwa i pomyślności. PiS dba o polskich robotników i inżynierów, o polskie konstrukcji militarne. Będzie to robiło nie zważając na wasze próby przeszkodzenia temu – mówił dziś w Sejmie minister Antoni Macierewicz.

– Jestem posłem RP od 1991 r., widziałem wiele skandalicznych zachowań w tej izbie, ale nigdy jeszcze nie widziałem takiej sytuacji, w której grupa posłów w pełni świadomie, cynicznie i bezwstydnie działa przeciwko państwu polskiemu na rzecz międzynarodowych koncernów, nie ukrywając, by 13,5 mld złotych – zamiast zasilić polski przemysł stało się wsparciem budżetu innego państwa – wspomniał Macierewicz.

– To jest rzecz niebywała w historii Polski i mamy do czynienia z recydywą, bo ci ludzie którzy dziś występują przeciw Polsce w imieniu obcego koncernu, występowali przeciwko Polsce na rzecz Federacji Rosyjskiej, gdy zginęła Polska elita polityczna. To niebywała historia. To dzieje się przy użyciu kłamstw, potwarzy i przeinaczania prawdy – dodał minister obrony narodowej.

“To są systematycznie powtarzane kłamstwa” 

– W żadnym z dokumentów, z którymi się zapoznałem, teraz zapoznawać będzie się z nimi CBA – nie ma gwarancji stworzenia 6000 miejsc pracy w wyniku przekazania koncernowi międzynarodowi 13,5 mld złotych. To jest systematycznie powtarzane kłamstwo. Podobnie jak systematycznie okłamuje się pracowników Łodzi i innych miast, jakoby tysiące miejsc pracy miałoby być związane z tym kontraktem. Ten kontrakt zakładał w najlepszym wypadku, że w montowni, która miała składać za kilka lat 25 helikopterów Caracal zostanie zatrudnionych do 200 osób. Takli był horyzont dla Łodzi. Pierwsze 25 śmigłowców miało przylecieć już zmontowanych, a my mogliśmy tylko domalować szachownicę. Taki był horyzont, jaki przewidywano dla Polski – powiedział Antoni Macierewicz.

– Pytany wiele razy w rozmowach międzynarodowych odpowiadałem, że Polska dotrzymuje zobowiązań, ale to, czy ten kontrakt zostanie zawarty zależy od negocjacji offsetowych, zależy od tego czy Polska nie straci, a naprawdę na tym skorzysta. Te negocjacje zakończyły się rezygnacją firmy międzynarodowej ze względu na to, że nie zostały spełnione warunki strony polskiej. A państwo wiecie, że ten, kto jest offsetobiorcą wyznacza warunki offsetu. To nie wy, działający jako lobbyści obcych koncernów będziecie to wyznaczali – to państwo polskie będzie to wyznaczać – spuentował w wyraźny sposób minister.

 

foto: you tube print scrn

źródło: http://telewizjarepublika.pl/macierewicz-to-nie-wy-lobbysci-zachodnich-koncernow-bedziecie-decydowali-o-offsecie,39556.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ