Co będzie na nagraniach z 10 kwietnia 2010 roku? Transmisja na żywo

maxresdefault.jpg

Zapraszamy na transmisje z posiedzenia Komisji Obrony Narodowej, gdzie podkomisja smoleńska przedstawi dotychczasowe ustalenia w prac podkomisji. Najprawdopodobniej upublicznione zostanie nagranie ze spotkania zarejestrowanego 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w którym udział brali m.in. Donald Tusk i Władimir Putin. 

Na łamach ostatniego wydania tygodnika „Gazety Polskiej” ukazał się wywiad z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Szef MON‑u poinformował w nim o istnieniu nieznanego dotychczas nagrania z nocnego spotkania 10 kwietnia 2010 r., w którym brali udział przedstawiciele władz Polski i Federacji Rosyjskiej.

Gdy ówczesny premier Polski Donald Tusk przyjechał na miejsce tragedii Tu-154M, czekał na niego Władimir Putin w towarzystwie m.in. Siergieja Szojgu, wiceprzewodniczącego rosyjskiej komisji rządowej ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Ze strony polskiej obecni byli również ówczesny minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz wicepremier Waldemar Pawlak. Spotkanie odbyło się ok. godz. 22, czyli kilka godzin po informacji o pierwszym odczycie danych z czarnych skrzynek tupolewa i korespondencji między wieżą kontroli lotów a samolotem. Przedstawiciele władz Federacji Rosyjskiej, mając już wstępną wiedzę o przebiegu katastrofy, przekazali ją Tuskowi. Ta wersja jest jednak zupełnie inna niż oficjalne, podane do wiadomości publicznej przyczyny katastrofy. Nie ma w niej ani brzozy, ani rzekomego upadku samolotu w pozycji odwróconej.

foto: youtube.com

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj