Dzisiaj ubiorą wrocławskie krasnale

krasnal 2.jpg

Finaliści konkursu „Ubieramy wrocławskie krasnale” w piątek będą dekorować rzeźby 25 wrocławskich skrzatów w zaprojektowane i uszyte przez siebie bajkowe stroje. Będzie można obserwować ich przy pracy od godz. 12 do 16.

Dla krasnali to przygotowanie do jesiennych chłodów, a dla wrocławian i turystów – okazja do zabawy i spacerów szlakiem konkursowych projektów.

Konkurs „Ubieramy wrocławskie krasnale” to organizowane pod patronatem Urzędu Miasta Wrocław wydarzenie, do którego zaproszeni zostali wszyscy chętni pasjonaci szycia i projektowania. Ich zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie stroju dla wyznaczonego krasnala. Na podstawie zgłoszeń uczestników jury wybrało 25 finalistów, każdemu z nich przydzielając po jednym krasnalu. W piątek wszyscy finaliści zaprezentują przygotowane przez siebie kreacje, ubierając w nie krasnale.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 22 października do 16 listopada internauci będą mieli możliwość zagłosowania na najlepsze kreacje, na stronie www.facebook.com/Wroclavia pod zakładką „Konkurs Ubieramy Wrocławskie Krasnale”.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się w Dniu Życzliwości, 21 listopada.

Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest powstająca w sercu Dolnego Śląska – Wroclavia, centrum handlowo-biurowe, zintegrowane z dworcem PKS.

Łączna wartość nagród przewidzianych w konkursie to 10 tys. zł, w podziale na: Grand Prix przyznawane przez jury w kwocie 3 tys. zł, nagrodę publiczności przyznawaną przez internautów w kwocie 3 tys. zł, 8 wyróżnień – każde o wartości 500 zł.

Przewidziano także nagrody dla internautów biorących udział w głosowaniu publiczności – książki „Opowiadania o wrocławskich krasnalach”.

W skład 5-osobowego jury wchodzą: Maciek Sieradzky – projektant, stylista, jako przewodniczący jury; Małgorzata Braszka – scenograf i kostiumolog; Ewa Sozańska-Piotrowska – przedstawiciel Urzędu Miasta Wrocław; Robert Gonera – aktor oraz Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. Każdy z członków jury, poza konkursem, również przygotował kreację dla wybranego przez siebie krasnala (Wroclovka, Życzliwka, Turysty, Kinomana młodszego oraz Krasnala Teatralnego).

foto: Małgorzata Paw

źródło: wrocław.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ