Wiceprezydent Pahl kłamał ws. reprywatyzacji?

pahl.jpg

Jak dowiedzieli się dziennikarze “Super Expressu” afera reprywatyzacyjna dopiero teraz wybuchnie ze zdwojoną siłą. Interesy jego rodziny reprezentował mec. Nowaczyk, brat Marzeny K., który doprowadził też do reprywatyzacji blisko 50 adresów w Warszawie.

Jak informuje “Super Express” rodzina Pahla pozbyła się ze swojego nazwiska litery “h”, więc mec. Nowaczyk reprezentował rodzinę “Palów”. Dziennik twierdzi, że ma dokument, świadczące o tym, że mec. Nowaczyk był pełnomocnikiem kuzynów wiceprezydenta stolicy w postępowaniu zwrotowym przed prezydentem miasta Warszawa. Więc nie była to wiedza tajemna, wręcz przeciwnie – urzędnicy ratusza wiedzieli o tym doskonale, a pisma są podpisywane “z upoważnienia prezydent”, więc przez osoby darzone przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zaufaniem.

– To pokazuje, że cały warszawski ratusz jest umoczony w dziką reprywatyzację. Pan Pahl powinien od razu podać się do dymisji, jeśli zarzuty się potwierdzą – skomentował sprawę Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Warszawski ratusz twierdzi, że z dokumentacji wynika, iż “tymi sprawami zajmują się inni pełnomocnicy”, a nie mec. Nowaczyk. 

Swoje interesy, kancelarię prawną i biuro handlowe, prowadzone w Gorzowie Wielkopolskim, nazwał „Dobrolin”. Tak się nazywała fabryka w Warszawie, prowadzona przez … rodzinę Pahlów/Palów, która produkowała popularną w międzywojniu wśród warszawiaków pastę do butów. Fabryka została po wojnie znacjonalizowana, teraz to osiedle. Rodzina ma roszczenia do innych nieruchomości – informuje “Super Express”. 

Ponadto, jak informuje gazeta, Witold Pahl jest jeszcze od 10 miesiącu sędzią Trybunału Stanu, który jest powołany do ewentualnego sądzenia najważniejszych polityków w Polsce, np. premiera. Jego sędziami zostają ludzie w zamyśle nieskazitelnie czyści.

14805483_1263609873660502_2071991232_n_320

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ