Miliony dla fundacji Jerzego Stępnia. Sam tylko Schetyna przekazał 900 tys. zł

schetyna konwencja wroclaw.jpg

Prawie 900 tys. zł – tyle w 2015 r. otrzymała Fundacja sędziego Trybunału Konstytucyjnego (TK) w stanie spoczynku Jerzego Stępnia od Ministerstwa Spraw Zagranicznych, kierowanego wówczas przez Grzegorza Schetynę. W tymże roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL) dostała też dofinansowanie m.in. od Rady Europy (instytucją której jest Komisja Wenecka), Fundacji im. Stefana Batorego oraz licznych polskich urzędów.

Jerzy Stępień, sędzia TK w stanie spoczynku w sporze dotyczącym Trybunału mówi jednym głosem z opozycją, krytykował również projekt ustawy o statusie sędziów TK.

Jak pisaliśmy wczoraj, użytkownik Twittera @antyleft ujawnił, że warszawski ratusz finansuje fundację kierowaną przez Stępnia. Następnie wyszło na jaw, że były prezes TK może wiele stracić, kiedy wspomniana wyżej ustawy o statusie sędziów Trybunału wejdzie w życie… Jak wskazał na Twitterze prof. Kamil Zaradkiewicz, nowe przepisy zabronią sędziom TK w stanie spoczynku m.in. bezpośredniego lub pośredniego korzystania z funduszy pochodzących od polityków.

Dziś prof. Zaradkiewicz opublikował nowe informacje dotyczące Fundacji Stępnia. Znalazły się tam m.in. screen listy kolejnych organizacji i instytucji, które w 2015 r. finansowały fundację. Wśród nich były urzędy pracy w Opolu, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu; urząd miasta Krakowa; urzędy marszałkowskie województw lubuskiego, opolskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Ponadto Rady Europy, której instytucją jest Komisja Wenecka oraz Fundacja im. Stefana Batorego. Na liście jest również (UWAGA!) marszałek Senatu, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Lista sponsorów jest dłuższa.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ