Możesz pomóc – ufunduj dziecku bilet do teatru!

uf1.jpg

To już kolejny raz, gdy można przyczynić się do tego, aby dzieci, które nie mają możliwości obcowania z teatrem, z takiej okazji skorzystały. Zwłaszcza te, w rodzinach których wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka pracuje z rodzinami, pozostającymi w trudnej sytuacji materialnej, już ponad 15 lat. Od 2015 r. prowadzi zbiórki na rzecz biletów do teatru dla potrzebujących dzieci. Wśród odwiedzających WCTD grup były już dzieci z domu dziecka, specjalnych placówek wychowawczych, szkół z ograniczonym dostępem do kultury. Centrum umożliwia również fundowanie biletów dla najuboższych dzieci w wieku szkolnym, aby zapobiec wykluczeniom społecznym w klasach.
Obecnie WCTD zbiera pieniądze na bilety dla dzieci z wrocławskich oddziałów szpitalnych, które ze względu na słaby stan zdrowia nie mogą na co dzień korzystać z dóbr kultury. Zespół szkół, który wraz ze swoimi podopiecznymi chciałby odwiedzić WCTD już 27 października, działa w ośrodku psychiatrii, w trzech wrocławskich szpitalach oraz w klinice hematologicznej.

Organizatorzy akcji będą wdzięczni za każdą wpłatę na rzecz biletów dla potrzebujących dzieci. Ufundować dziecku bilet można tutaj.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ