Beata Gosiewska odpowiada mediom: Te artykuły mają na celu tylko szkalowanie mnie i moich dzieci

Gosiewska.jpg

Eurodeputowana PiS Beata Gosiewska odniosła się do publikacji medialnych dotyczących informacji na temat ubiegania się przez nią o 5 mln rekompensaty po śmierci męża – Przemysława Gosiewskiego w Smoleńsku. „Te artykuły mają na celu tylko szkalowanie mnie i moich dzieci, budzenie nienawiści do nas, zazdrości” – mówi Gosiewska.

Beata Gosiewska odniosła się publicznie do publikacji ujawniających fragmenty jej wniosku o rekompensaty dla siebie i dzieci za śmierć męża w Smoleńsku. Europosłanka przyznaje, że po serii publikacji dotyczących tej sprawy czuje się zaszczuta przez media.

– Chciałabym, żeby polskie państwo tak funkcjonowało, aby do tej katastrofy nie doszło i żebym nie musiała walczyć przez wiele lat o prawdę i zgodnie z prawem przysługujące nam zabezpieczenia i odszkodowania […] Kiedyś moje dziecko przyszło ze szkoły podstawowej z pytaniem „Mamo, co to jest renta?”. Pytam się „Dlaczego pytasz?”. „Bo moja koleżanka powiedziała, że ty z matką okradacie państwo, bo ty pobierasz rentę po ojcu”. Chciałabym uniknąć takich sytuacji – mówiła Beata Gosiewska w rozmowie z Superstacją.

Część mediów zarzucało Beacie Gosiewskiej, że ubieganie się o rekompensaty jest niestosowne, ponieważ obecnie jest ona eurodeputowaną.

– Jaki to ma związek z zadośćuczynieniem za poniesione krzywdy niematerialne, czy moralne? Nie powinno to mieć żadnego związku zgodnie z prawem. Te artykuły mają na celu tylko szkalowanie mnie i moich dzieci, budzenie nienawiści do nas, zazdrości […] kwoty, o których mowa we wniosku są kwotami brutto i zostały wyliczone przez adwokata – powiedziała Superstacji Beata Gosiewska.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ