Więcej pociągów na Wszystkich Świętych

dworzec gł 2.jpg
MP Dworzec Główny

Więcej miejsc w pociągach, wzmocniona informacja pasażerska, dodatkowe patrole SOK na dworcach i w pociągach. Do tego promocyjne ceny w składach Kolei Dolnośląskich oraz Przewozów Regionalnych. Kolejarze przygotowują się do Wszystkich Świętych.

Więcej miejsc w pociągach

Od najbliższego piątku do środy na najpopularniejszych trasach pojawią się dodatkowe wagony. PKP Intercity analizując liczbę już sprzedanych biletów i bazując na doświadczeniach z lat ubiegłych, zaplanował dodatkowe miejsca dla pasażerów w pociągach kursujących m.in. z Warszawy do Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta czy Poznania. Duża część biletów jest sprzedawana bezpośrednio przed podróżą, dlatego PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w swoich pociągach i tam, gdzie będzie to możliwe, uzupełni składy o kolejne wagony. 

Wsparcie mobilnych informatorów

Na 18 dworcach podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Będą oni dyżurować od godzin porannych do wieczornych, od 28 października do 2 listopada mi.in w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Białymstoku czy Wrocławiu. Do ich zadań należy informacyjne wsparcie pasażerów, np. w znalezieniu dogodnej przesiadki, peronu, z którego odjeżdża pociąg czy przechowalni bagażu. Dodatkowo, na największych dworcach, podróżni mogą liczyć na pomoc pracowników punktów o nazwie InfoDworce.

Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów są dostępne na stronach internetowych: www.rozklad-pkp.plwww.intercity.pl oraz www.plk-sa.pl. Ponadto informacje o aktualnych rozkładach można również uzyskać dzwoniąc na infolinię (19 757).

Zaplanuj podróż wcześniej

PKP Intercity zachęca planujących podróż do zakupu biletów i sprawdzenia stopnia zajętości miejsc w pociągach poprzez stronę www.intercity.pl. W zakładce „Prognoza frekwencji w pociągach” podróżni mogą zapoznać się z przewidywanym obłożeniem w konkretnym pociągu. Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów jest system „Infopasażer”. Dzięki niemu z dowolnego miejsca mogą oni zweryfikować czy interesujący ich pociąg jedzie planowo. Aplikację można znaleźć pod adresem

Wzmocnione służby techniczne

Na przełomie października i listopada w okresie podróży związanych z obchodami Wszystkich Świętych zarządca infrastruktury dodatkowo sprawdza przejezdność linii kolejowych. W pogotowiu pozostaje 160 zespołów pogotowia technicznego, których zadaniem jest szybkie usuwanie ewentualnych usterek. Na ustalonych stacjach czuwają również pracownicy 70 pociągów sieciowych. W gotowości jest również 30 zespołów pogotowia elektroenergetycznego. W całym kraju analizowane są  prognozy pogody, aby jak najlepiej przygotować dyżurne zespoły do pracy. W zależności od sytuacji i warunków pogodowych do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nad bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa codziennie ponad 1 650 dyżurnych ruchu i 114 dyspozytorów PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Działania koordynuje Główna Dyspozytura, która całą dobę współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a w razie potrzeby także ze służbami ratowniczymi. Dodatkowo Straż Ochrony Kolei wzmocniła działania i wystawiła dodatkowe patrole w pociągach, na dworcach oraz na szlakach kolejowych Nad bezpieczeństwem podróżnych i ochroną infrastruktury kolejowej podczas długiego weekendu będzie czuwać ponad 2800 funkcjonariuszy SOK. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – 22 47 40 000.

Promocyjne ceny w KD i Przewozach Regionalnych

W zbliżającym się okresie Wszystkich Świętych Koleje Dolnośląskie po raz kolejny dostosowują ofertę biletową do oczekiwań podróżnych i wydłużają okres ważności oferty „Podróżuj z KD”. 
Bilet uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich będzie ważny od 28 października (piątek) od godz. 18:00 do 2 listopada (środa) do godz. 6:00. W związku ze wzmożonym ruchem drogowym w tym okresie, przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich pozwolą na uniknięcie uciążliwych podróży samochodem. Bilet „Podróżuj z KD” kosztuje 35 zł, zaś bilet na wielokrotny przewóz roweru to 5 zł.

Na promocyjną ofertę zakupu biletów można liczyć również w pociągach Przewozów Regionalnych. Szczegóły na stronie PR. 

foto: wds

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj