Lubin: Będą zmiany w spółce KGHM? 

KGHM nowy 2.jpg

Gościem Rozmowy Dnia w Radiu Wrocław był były prezes zarządu KGHM Miedź Herbert Wirth. Paweł Gałecki, redaktor prowadzący pytał o możliwości wycofania się z milionowej inwestycji w Chile, o roszadach w holdingu a także kontroli ABW w spółce.

” Częste zmiany nie służą budowaniu wartości firmy, nie ma zachowania wizerunku firmy i niczemu dobremu nie służy, powiedział Herbert Wirth o spekulacjach wokół ewentualnych zmian personalnych w zarządzie KGHM (…) To są spekulacje,  to jest walka polityczna i walka o kompetencje”.

Tymczasem o obecnym prezesie w rozmowie z redaktorem prowadzącym mówi: 
„dotychczasowe działania prezesa Krzysztofa Skóry oceniam negatywnie (…) bowiem działania nie są realizowane z oczekiwaniami rynku i światowych trendów”.

Spółkę, negatywnie ocenia też minister Kowalczyk ale dotyczy ona lat poprzednich, czyli rządów Wirtha, zaznaczył redaktor (…) minister Kowalczyk o spółce powiedział między innymi „inwestycja była ogromnym błędem i niefrasobliwością”

„Była zgodna z zasadami rynku finansowego, wszystkie działania były procedowane kilka lat, są dokumenty w spółce, można sprawdzić, firmę prowadziłem zgodnie z najlepszymi praktykami, (…) ja nie mam sobie nic do zarzucenia, mówi Wirth (…) Wcześniejsze audyty – za ministrów Grada i Budzanowskiego – w zakresie wniosków o sprawdzenie procedury inwestycji a także w zakresie technologii i transakcji w Chile były pozytywnie oceniane”, kończy Wirth. 

Nie wiadomo co zrobi dzisiaj Rada Nadzorca  KGHM Polska Miedź  z inwestycją kanadyjskiej spółki w Chile, która w tej chwili badana jest przez ABW. Śledztwo prowadzone jest w sprawie majątku spółki i dotyczy zainwestowania przez KGHM ok 11 mld.zł w Chile na eksploatację złóż, których pokłady oszacowano jeszcze na 23 lata  wydobywania(…)

ww

 

 

 

foto: kghm.com
źródło: Radio Wrocław
 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ