We Wrocławiu Odra ma swój pomnik

odra 1.jpg

We Wrocławiu Pomnik Odry. To nowa atrakcja dla turystów, ale też pomoc dla osób niepełnosprawnych. Pomnik to miedziano-kamienny odlew rzeki, dzięki któremu niewidomi i niedowidzący mogą poznać Odrę. Można go znaleźć na Bulwarze Włostowica.

– To model edukacyjny, na którym znalazły się wszystkie ważne elementy Wrocławskiego Węzła Wodnego. Są na nim mosty, śluzy czy atrakcje turystyczne Wrocławia takie jak m.in. Narodowe Forum Muzyki –  mówi Kamil Zaremba, prezes fundacji OnWater

Bulwar Włostowica leży w historycznym centrum Wrocławia. Lokalizacja Pomnika Odry nie jest przypadkowa.

– Pomnik został odsłonięty w jednym z najbardziej atrakcyjnych historycznie miejsc, które jest stałym punktem na trasie spacerowej wielu osób. Pomnik Odry jest elementem większego projektu „Szlak Odry”, którego uruchomienie nastąpi w drugiej połowie grudnia 2016 r. Z poszanowaniem tradycji i w ciekawej szacie graficznej zainstalowane zostaną tablice informacyjne z wybranymi obiektami Wrocławskiego Węzła Wodnego  – dodaje Kamil Zaremba.

Równolegle fundacja OnWater organizuje zajęcia dla dzieci, w tym niewidomych czy niedowidzących. Ich celem integracja.

– Jesteśmy po pierwszym takim rejsie, bo zajęcia odbywają się na statku. Wielu uczestników po raz pierwszy płynęła po rzece. Dzieci dowiedziały się wielu fajnych rzeczy dotyczących historii Odry i rozwoju Wrocławskiego Węzła Wodnego – wyjaśnia Kamil Zaremba.

Pomnik Odry można zobaczyć na Wybrzeżu Piotra Włostowica, stanął tuż obok mostu Piaskowego. Atrakcje są opisane po polsku, a także alfabetem Braille’a.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj