Wrocław: Obwodnica Leśnicy połączy się z ul. Kosmonautów

aleja_stablowicka1.jpg

Pięć biur projektowych złożyło swoje oferty w ogłoszonym przez Wrocławskie Inwestycje przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy. Chodzi o fragment, który połączy drogę budowaną już między ulicami Średzką i Graniczną z ul. Kosmonautów. 

Zwycięzca przetargu będzie musiał zaprojektować niespełna dwukilometrowy odcinek tzw. alei Stabłowickiej od węzła za ul. Osiniecką (na którym powstająca obwodnica odbija na zachód do Średzkiej) w kierunku Kosmonautów. Droga ma być w standardzie budowanej obwodnicy Leśnicy, czyli jednojezdniowa. Największym wyzwaniem dla wykonawców będzie budowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Co ważne, projekt ma też przygotować do rozbudowy do dwóch pasów samą ulicę Kosmonautów.

W postępowaniu przetargowym zostało złożonych pięć ofert. Poza jedną wartą ponad 3,5 mln zł ceny czterech pozostałych wahają się między nieco ponad 1,9 mln zł i niespełna 2,2 mln zł. Przy tak małych różnicach w takim przypadku jak ten, gdy cena stanowi 60 proc. branych pod uwagę kryteriów (brana jest też pod uwagę liczba wizyt na budowie w ramach tzw. nadzoru autorskiego) każda z ofert ma szanse na zwycięstwo. Rozstrzygnięcie powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

Ponieważ na realizację zlecenia przewidzianych jest 13 miesięcy to projekt najwcześniej mógłby powstać z końcem przyszłego roku. Wtedy też będzie można ogłosić przetarg na nowe połączenie, a więc w momencie kiedy ukończona powinna być już powstająca część obwodnicy Leśnicy. Bez projektu za wcześnie jest by mówić o jakimś harmonogramie robót, a nawet o dokładnych kosztach. Szacunkowo będą one oscylowały w okolicy 100 mln zł.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj