Głogów: Areszt za ciężkie uszkodzenie ciała

policja fala.jpg

Na 3 miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Głogowa, który został zatrzymany przez miejscowych policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w trakcie sprzeczki uderzył swoją teściową, powodując u niej uszkodzenie wzroku. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.

Do zdarzenia doszło 28 października br. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów jeszcze tego samego dnia. Był nietrzeźwy. Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania, w mieszkaniu zajmowanym przez 66 – letnią kobietę, w którym zamieszkiwała również rodzina 41 – latka, doszło do sprzeczki z błahego powodu. Jej wynikiem była brutalna reakcja mężczyzny. 66 – letnia kobieta została uderzona przez niego w twarz. 41 – latek, spowodował tym zachowaniem uszkodzenie wzroku. 

Pomimo interwencji pogotowia i przewiezienia kobiety do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu, do dzisiaj nie ma pewności czy uda się uratować jej wzrok. Poszkodowana już wcześniej nie widziała na jedno oko. Za czyn, o który podejrzany jest 41 – latek, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. 

źródło:dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj