Wyciekły nowe e-maile doradcy Putina. A w nich… korespondencja z terrorystami

Putin.jpg

Ukraińscy hakerzy ujawnili kolejne maile Władysława Surkowa, doradcy Vladimira Putina. Wiadomości dotyczą między innymi planów Kremla wobec Ukrainy.

Jak już pisaliśmy wcześniej na łamach niezalezna.pl ukraińska grupa hakerów Cyber Junta weszła w posiadanie zawartości skrzynki mailowej Władysława Surkowa.

Hakerzy ogłosili, że przejęli dokumenty, z których wynika między innymi, że Rosja chce zorganizować protesty na Majdanie w drugiej połowie listopada.

– Włamanie do poczty Surkowa jest prawdą. Dokumenty ujawnione przez hakerów są autentyczne – mówi​ Anton Heraszczonko, deputowany Frontu Ludowego oraz doradca szefa ukraińskiego MSW. 

Tym razem pracownicy DFR Lab (Digital Forensic Research Lab) podczas analizy zawartości skrzynki odkryli szczegóły współpracy Surkowa z liderami separatystów z Doniecka. Szczególnie z Denisem Pushilinem.

Jak podaje medium.com istnieje również korespondencja potwierdzająca plany wobec Donbasu i raporty o postępach potencjalnych ustaw rozpatrywanych na Ukrainie. Są tu również dokumenty potwierdzające plany Rosji co do przejęcia Krymu.

Pierwsza partia dokumentów ujawnionych przez hakerów została uznana za prawdziwą. Po analizie drugiej partii DFR Lab również potwierdza ich autentyczność.
 

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj