Wocław: Muzeum historii wrocławskiego sportu na Stadionie Olimpijskim. Już gromadzą pamiątki Śląska Wrocław

360px-Wroclaw_stadion_1.jpg

Niezwykłe miejsce na Zalesiu, otoczone parkiem, niską przedwojenną jednorodzinną zabudową właśnie przechodzi gruntowny remont. Planowane otwarcie za 9 miesięcy. Ale nie będzie to już obiekt sportowy tylko muzeum, w którym zobaczymy historię tego miejsca. Moment planów, budowy w latach 1926-1928 ubiegłego wieku i późniejszej rozbudowy (w latach 1935-39) a przede wszystkim wydarzeń sportowych od początku jego istnienia.

Jak zapewnia Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu gromadzone są już pamiątki, które wrocławianie przekazują Centrum. Dyrektor MCS wierzy, że wrześniu 2017 roku, będzie  znaczna ilość.

Kolejne muzeum mogłoby powstać na Stadionie Miejskim przy al. Śląskiej. Jak zapewnia Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk jest gotowość zawodników i kibiców w przekazywaniu bądź udostępnianiu pamiątek.

Chęci nie wystarczą, mówi Piotr Nowicki rzecznik pilczyckiego stadionu, ktoś musi ponieść koszty adaptacji ale sprawa nie jest przesądzona. Takie muzeum powinno powstać puentuje Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research, specjalista ds. marketingu sportowego we Wrocławiu. 

Pozostaje liczyć na dobrą wolę urzędników i czekamy na nowe Muzeum Sportu na Stadionie Olimpijskim i Muzeum Śląska na Pilczycach.

Trenerzy osiedlowi, zatrudnieni przez MCS chwalą obydwa projekty, każdy z nich – mówią -spowoduje wzrost zainteresowania sportem nie tylko wśród dzieci i młodzieży, także ich rodziców czy turystów. Jeśli Miasto stworzy dobre warunki, społeczeństwo będzie zdrowe, nie tylko informacyjne. Dlatego ucieszyły nas te dwie wiadomości, o Muzeum Historii Sportu i Muzeum Śląska. Mamy przekonanie, że te dwa obiekty spowodują naszą rozpoznawalność w kraju i mamy nadzieję, że na świecie.

 

Małgorzata Paw

źródło: mcs.wroc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj