Kwesta „Pamięci żołnierzy Września 1939”. Zebrano prawie 12 tysięcy złotych!

kwesta-foto2.jpg

„To ja dziękuję, że mogłem wam pomóc” – z takimi reakcjami darczyńców wolontariusze GRH 58 pułku piechoty spotykali się bardzo często. Dzięki tak budującej postawie w trakcie kwesty udało się zebrać łącznie 11 933 złote i 22 grosze, a także 19 euro i 21 centów oraz 1 dolara!

Od 30 października do 2 listopada 2016 roku umundurowani członkowie GRH 58 pułku piechoty (4 psw) z pomocą strzelców Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej, na terenie Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc (ale też Bydgoszczy i powiatu milickiego) – głównie na cmentarzach oraz w ich pobliżu – prowadzili zbiórkę publiczną, której celem było pozyskanie środków na podtrzymywanie pamięci o żołnierzach Września 1939 roku, stałą troskę o ich groby i oprawę uroczystości przy ich miejscach spoczynku, ale przede wszystkim na odnowienie znajdującego się w coraz gorszym stanie nagrobka pochowanego w Dzierżoniowie dowódcy obrony północnego odcinka Warszawy – kawalera orderu Virtuti Militari ppłk Waleriana Tewzadze.

– Ludzie byli naprawdę wspaniali – opowiada jeden z wolontariuszy. – Dzielili się chętnie swoimi pieniędzmi, traktując to nawet jako swojego rodzaju patriotyczny obowiązek. To było czasami bardzo wzruszające. Jedna z pań na wiadomość, że zbieramy na modernizację nagrobka ppłk Tewzadze stwierdziła „nie znam go, ale na pewno trzeba mu pomóc”, inna podarowała nam lampkę do zapalenia na grobie, tłumacząc, że nie ma pieniędzy, bo jeszcze czeka na rentę. Dla nas ta kwesta także była wielkim przeżyciem oraz dowodem na to, jak wiele dobra i chęci wspierania ważnych działań jest w Polakach. Bardzo, bardzo za to dziękujemy!

Zbiórka, zgłoszona pod numerem 2016/3664/OR, zakończyła się wielkim sukcesem. 14 umundurowanych wolontariuszy zebrało łącznie 11 933 złote i 22 grosze, a także 19 euro i 21 centów oraz 1 dolara. Za te pieniądze uda się zrobić naprawdę wiele! Pierwszym celem będzie modernizacja nagrobka ppłk Waleriana Tewzadze na dzierżoniowskim cmentarzu parafialnym. O realizacji działań będziemy informować. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

źródło: zPrawa.pl

GRH 58 pp (4 psw)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj