Laboratorium Szalonych Naukowców

laboratorium.jpg

 

  • Naukowe show Laboratorium szalonych naukowców” to emocjonujący pokaz eksperymentów dla dzieci z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.
  • Szalona Piana

Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment,
któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

  • Ciepły śnieg

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).

  • Ciekły azot

Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

  • Cewki Tesli

Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

  • Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!)

Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

Bilety od 30 zł, szczegóły na stronie organizatora.

SZCZYPTA HISTORII:

„Laboratorium Szalonych Naukowców” to naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser. Scenariusz oparto na humorze ,demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli przedstawione w tak zachwycający sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Zobacz: strona www organizatora

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj