Lubin: Ptasi fast food. Akcja dokarmiania ptaków i zwierząt

dokarmianie-ptaków-akcja-.jpg

Wiele osób dokarmia ptaki, większość jednak nie zdaje sobie sprawy, że robi im tym krzywdę. Tutejsze Stowarzyszenie „Lubin i okolice” postanowiło więc nauczyć lubinian, jak i czym należy karmić te zwierzęta. Właśnie rozpoczęło specjalną akcję ulotkową.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulotki przygotowane przez stowarzyszenie wspólnie z Centrum Edukacji Przyrodniczej znajdziemy między innymi w parku Wrocławskim, większości spółdzielni mieszkaniowych, w przedszkolach i szkołach. W parku Wrocławski ponadto stanęła tablica edukacyjna.

Podstawowe zasady prawidłowego dokarmiania ptaków można poznać ze wspomnianej ulotki. Dotyczą one pory roku i warunków atmosferycznych, w których powinno rozpocząć się dokarmianie oraz rodzajów pokarmu i sposobów jego podawania w zależności od gatunków ptaków. Należy także pamiętać, że ptaki przyzwyczajają się do dokarmiania, często nawet rezygnują z zimowych odlotów, dlatego istotne jest systematyczne podawanie karmy, aż do rozpoczęcia wiosny, kiedy na roślinach pojawiają się pączki i znacznie wzrasta ilość owadów.

Sporo informacji znajdziemy też na Facebooku.

Akcję informacyjną „Jak mądrze dokarmiać ptaki” sfinansowała gminy miejskiej Lubin.

 

źródło: lubin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj