V Jubileuszowe Patriotyczne Śpiewanie – wspaniała lekcja dla wnuków i dla dziadków

spiewanie.jpg

7 listopada odbyło się w Dzierżoniowie kolejne V Patriotyczne Śpiewanie, które przygotowali: Prawo i Sprawiedliwość, Obywatelski Ruch Patriotyczny, Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego oraz Prawica Rzeczypospolitej.

Licznie zgromadzona publiczność w sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury wspólnie śpiewała patriotyczne pieśni i piosenki. Konferansjerkę z werwą i dowcipem prowadzili Janusz Maniecki i Jarosław Kresa. Wspólnie zaśpiewaliśmy „My, Pierwsza Brygada”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Żeby Polska była Polską”, „Mury”, „Barkę” – ulubioną pieśń św. Jana Pawła II, „Ojczyzno ma tyle razy we krwi skąpana” oraz wiele innych pieśni i piosenek.

Atrakcją imprezy były występy najmłodszych uczestników śpiewania; Karoliny, która pięknie wykonała pieśń „Niepodległość trudne słowo” i Mikołaja, który a capella zaśpiewał „Przybyli ułani pod okienko” oraz występ Chóru Petri Silva pod batutą Beaty Chodasiewicz z parafii pw. św. Antoniego w Pieszycach. Chór wykonał cztery pieśni min. nastrojową Etiudę Fryderyka Chopina „Jesienne mgły”. Patriotyczne Śpiewanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Cieszy udział w śpiewaniu rodziców ze swoimi pociechami i dziadków z wnukami, to była dla nich wspaniała lekcja patriotyzmu i poznawanie przez wspólny śpiew, naszej tradycji i wspaniałej historii. Patriotyczne Śpiewanie na trwałe wpisało się w kalendarz uroczystości w naszym mieście – tworzy tradycję miasta – dając świadectwo polskości tych ziem.

Pożegnaliśmy się z nadzieją na VI Patriotyczne Śpiewanie w 2017 roku.

autor:  Kazimierz M. Janeczko

źródło: zPrawa.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj