Konflikt prezydenta z szefem MON wymyślono

Zarówno dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marek Magierowski, jak i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przyznają, że rzekomy konflikt na linii Pałac Prezydencki – MON, o którym tak ochoczo spekulują media… po protu nie istnieje.

Magierowski w rozmowie z serwisem 300polityka.pl i Radiem Dla Ciebie przyznaje, że media doszukują się na siłę konfliktu, którego nie ma. Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia, że relacje między prezydentem Andrzejem Dudą, a ministrem Antonim Macierewiczem są bardzo dobre.

– Media doszukują się konfliktu między prezydentem Dudą a różnymi ministrami. Konfliktu nie ma. Ale jak sam prezydent przyznawał w rozmowie z PTT, oczywiście bywają różnice zdań. Prezydent spotyka się regularnie z szefem MON, czasami kilka razy w miesiącu. Rozmawiają na temat różnych wizji, koncepcji rozwoju polskich sił zbrojnych. Trudno oczekiwać by panowie mieli takie samo zdanie. Prezydent ma swoje pomysły, swoje wątpliwości. Co do nominacji, to jest kwestia pewnej procedury. Tych nominacji jest sporo, stąd przesunięcie z 11 listopada na 29 listopada, na Dzień Podchorążego – mówił w audycji „Polityka w samo południe” Marek Magierowski.

Podobnego zdania jest szef BBN Paweł Soloch, który również zdementował w rozmowie z Polską Agencją Prasową doniesienia medialne o rzekomym konflikcie na linii Duda-Macierewicz. W mediach spekulowano, że osią konfliktu miały być nominacje generalskie.

– Najlepszym dowodem, że konfliktu nie ma, jest to, że właśnie wracam z rozmów – na polecenie pana prezydenta – z ministrem obrony. Nominacje generalskie zostały przedyskutowane i uzgodnione – wyjaśnia szef BBN.

Jednocześnie Paweł Soloch podkreślił, że wręczenie nominacji generalskich faktycznie nie będzie miało miejsca 11 listopada, lecz odbędzie się 29 listopada (przypada wówczas Dzień Podchorążego, rocznica wybuchu powstania listopadowego). 11 listopada wręczona będzie jedynie pośmiertna nominacja generalska dla pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

źródło: niezależna.pl

fot: youtbe

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ