Tusk już może pakować walizki? Unijna układanka jest dla niego bezwzględna

Tusk.jpg

Czy Donald Tusk ma jeszcze jakiekolwiek szanse na reelekcję na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej? Okazuje się, że unijna układanka jest bezwzględna i coraz więcej faktów wskazuje na to, że Tusk z utrzymaniem się na stanowisku może mieć ogromny problem.

Analizę aktualnej sytuacji na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w kontekście zmian we władzach struktur unijnych przeprowadził dla serwisu 300polityka.pl na antenie RDC wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. Przekonuje on, że szanse Tuska na reelekcję praktycznie z każdym dniem maleją.

– Szanse Tuska maleją po decyzji o tym, że Steinmeier będzie kandydatem na prezydenta Niemiec […] Wczoraj miała miejsce bardzo ważna decyzja. Uzgodnienie wspólnego, koalicyjnego kandydata CDU/CSU i SPD. A więc chadeków i socjaldemokratów na prezydenta. Będzie nim obecny szef MSZ Niemiec – mówił na antenie RDC Ryszard Czarnecki.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego wyjaśnił również szczegóły całej unijnej układanki.

– To oznacza, że Steinmeier jest pewniakiem. Te wybory odbędą się w połowie lutego. To oznacza, że Schulz będzie szefem MSZ, to oznacza, że zwalnia stanowisko szefa PE, to oznacza, że zostanie nim ktoś z EPP. A to oznacza, że szanse Donalda Tuska maleją – mówił Ryszard Czarnecki.

Sporo emocji w ubiegłym miesiącu wywołały słowa wiceministra sprawiedliwości, który również wskazywał na malejące szanse Tuska na reelekcję. Wiceminister Patryk Jaki w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie TVP Info odnosząc się do szans Tusk na reelekcję zwracał uwagę, że kluczowe będzie tu poparcie lub jego brak, udzielone Tuskowi przez Niemieckie władze.

 

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj