Pierwsza rozmowa Trump – Duda. Stanowcze deklaracje prezydenta elekta

trump2.jpg
Odbyła się pierwsza oficjalna rozmowa między polskim prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem elektem Donaldem Trumpem. Amerykański prezydent zaprosił Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w USA.
 

O zaproszeniu Andrzeja Dudy do USA poinformował polskie media minister Krzysztof Szczerski. Prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z Donaldem Trumpem.  Prezydent RP pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach i wyraził wdzięczność za jego spotkanie z przedstawicielami Polonii w czasie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce.

Co najważniejsze, amerykański prezydent zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.

– Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie – zadeklarował w rozmowie z TVP Polonia prezydent elekt USA Donald Trump.

 

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ