Najpóźniej 21 listopada droga z Bielawy do Pieszyc ma być przejezdna! Oby tym razem się udało

droga.jpg

Być może jeszcze przed 21 listopada przywrócony zostanie ruch na modernizowanej od wielu miesięcy drodze z Pieszyc do Bielawy. Tak wynika z informacji podanej przez portal ddz24.eu. O ile tym razem deklaracja zostanie zrealizowana, na początku będzie to jednak ruch… wahadłowy.

Pod koniec października powiatowi radni PiS apelowali w tej sprawie do zarządu powiatu:

„Zgodnie z wcześniejszymi ustnymi i pisemnymi zapowiedziami władz Powiatu, wspomniana droga miała być przejezdna najpierw 1 października, później 5 października, a według ostatnich deklaracji – pomiędzy 17 i 25 października. Niestety, przebudowywany odcinek drogi do dzisiaj nadal jest zamknięty. Fakt ten powoduje olbrzymie utrudnienia w ruchu samochodowym pomiędzy oboma miastami, a w kontekście rozpoczętego w Dzierżoniowie remontu ul. Kilińskiego, wspomniane utrudnienia stają jeszcze bardziej dokuczliwe dla tysięcy mieszkańców naszego Powiatu. Liczymy na poważne potraktowanie naszego apelu i zastąpienie medialnych deklaracji zdecydowanymi i efektywnymi działaniami.”

Teraz dowiadujemy się, jak donosi ddz24.eu, że: „Najpóźniej w poniedziałek na drodze zostanie przywrócony ruch. Prawdopodobnie na części odcinka Bielawa-Pieszyce będzie jednak wahadło. – Trwają ustalenia z wykonawcą, który zakończył już układanie wszystkich warstw masy bitumicznej, ale musi jeszcze dokończyć budowę ścieżki pieszo-rowerowej – mówi Tomasz Morawiecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie.”

Podobno zakończenie inwestycji i oddanie drugi do pełnego użytku (planowane zgodnie z umową na 4 listopada) nastąpi nie później niż… 26 listopada. Oby tym razem się udało.

Ignacy Rybarczyk

źródło: zPrawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj