Ewelina Woźniak z Grand Prix IX Konkursu Piosenki „Nutką Świat Malowany”

234.jpg

Efektownym wykonaniem „Tańczących Eurydyk” Ewelina Woźniak wywalczyła Grand Prix IX Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nutką świat malowany”, jaki 15 listopada odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Dzierżoniowie.

W konkursie wzięła udział rekordowa liczba 60 wykonawców w wieku od 5 do 16 lat. Młodzi wokaliści reprezentowali ośrodki i instytucje kultury oraz szkoły z Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Niemczy oraz Lutomi Dolnej.

Czteroosobowe jury, w składzie Daniel Kolinko, Adam Kuceła, Paweł Wólkiewicz i Jarosław Kresa zdecydowało o następującym podziale nagród i wyróżnień:

W kategorii dzieci w wieku 5-7 lat: I nagroda – Artur Droś ze Studia Piosenki i Tańca „FART” w Bielawie za piosenkę „Wtedy śpiewam”, II nagroda – Michał Dzimira z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe krasnoludki” w Bielawie za piosenkę „Słodki strach”, III nagroda – Maja Bielecka ze Spółdzielczego Domu Kultury SM w Dzierżoniowie za piosenkę „Czekolady, ach…”. Wyróżnienia: Agata Izdebska, Bartek Kutyba, Zuzanna Krechowiecka, Natalia Karaś, Hanna Kilarska, Julia Czubaty, Róża Felusiak, Emanuela Reis, Zuzanna Piróg i Blanka Witczak.

W kategorii dzieci w wieku 8-9 lat: I nagroda – Klaudia Kutyba ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej za piosenkę „Ada, to nie wypada”, II nagroda – Barbara Zawrotniak ze Stowarzyszenia Spółdzielcza Animacja Kulturalna w Bielawie za piosenkę „Koci, wesoły świat”, III nagroda – Aneta Kuberskaze Spółdzielczego Domu Kultury SM w Dzierżoniowie za piosenkę „Motylem byłam”. Wyróżnienia: Aleksander Szwesta, Piotr Stawicki, Patrycja Malinowska, Filip Bajron, Natalia Kubiak, Aleksandra Izdebska, Wiktoria Stec, Karolina Wagnerowska, Hanna Błachut, Otylia Duraj.

W kategorii dzieci w wieku 10-12 lat: I miejsce – Aurelia Duraj ze Szkoły Podstawowej w Niemczy za piosenkę „Mój dom”, II miejsce – Nikola Markowska ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie za piosenkę „Ada, to nie wypada”, III miejsce – Małgorzata Pietryniak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie za piosenkę „Za duża, za mała”. Wyróżnienia: Maja Smolińska, Oliwia Karczmarska, Daria Skowrońska, Maja Jaros, Aleksandra Fijak, Zuzanna Sopiarz, Wiktoria Nocuń, Tatiana Zawrotniak, Martyna Kiełbasa, Małgorzata Stawicka, Kuba Wróbel, Kaja Bader, Oliwia Walicka.

W kategorii wiekowej 13-16 lat: I miejsce – Beata Malinowska z Gimnazjum nr 1 w Bielawie za piosenkę „Wesoły deszczyk”, II miejsce – Marta Karczmarek ze Spółdzielczego Centrum Kultury SM w Bielawie za piosenkę „Miłość ci wszystko wybaczy”, III miejsce – Julia Pastuszka ze Spółdzielczego Centrum Kultury Sm w Bielawie za piosenkę „Piosenka o ludziach z duszą”. Wyróżnienia: Natalia Skwarek, Adrian Kubiak, Adrianna Stolarek, Natalia Gieszczyk, Julia Droś, Aida Chylińska, Kasia Szulc, Natalia Baraniak, Natalia Minkina.

Nagrodę specjalną „osobowość sceniczna” otrzymała Klaudia Kutyba. Nagrodę specjalną za interpretację tekstu – Karolina Bochen z Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie za piosenkę „Jaki piękny świat”. Nagroda główna tegorocznego konkursu trafiła w ręce Eweliny Woźniak Ekologicznej SP nr 7 w Bielawie za wykonanie piosenki „Eurydyki tańczące”.

Jurorzy podkreślili duże umiejętności młodych wokalistów i wysoki poziom konkursu. Warto dodać, że tegoroczna edycja odbyła się w dniu 59. rocznicy powstania Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie. Organizatorem konkursu był Spółdzielczy Dom Kultury (Ewa Kuceła), a współorganizatorem Stowarzyszenie Spółdzielcze Towarzystwo Kulturalno-Sportowe.

sdk

Foto: ddz24.eu

źródło: zPrawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj