Wypadek rządowej kolumny, w której jechała premier Szydło

limuzyna.jpg

W Tel Awiwie doszło do kolizji z udziałem aut polskiej rządowej delegacji. Jak poinformował Rafał Bochenek, „samochód wiozący premier nie uczestniczył w wypadku, zderzyło się kilka busów”. Dodał też, że nikomu nic poważnego się nie stało.

W poniedziałek premier Beata Szydło rozpoczęła dwudniową wizytę w Izraelu. Kiedy kolumna kilku aut, w których podróżowała szefowa rządu, a także szef MSZ Witold Waszczykowski jechała z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy, doszło do kolizji. 

Podczas wizyty zaplanowane jest spotkanie szefowej polskiego rządu z premierem Izraela Binjaminem Netanjahu. Jednocześnie prowadzone będą konsultacje międzyresortowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
Istotnym punktem wizyty w Izraelu będzie podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, m.in. brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury. Dotychczas zarówno Polska, jak i Izrael brały pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terytorium, nie wliczając ubezpieczenia z drugiego kraju.
 
Premier Beata Szydło ma odwiedzić we wtorek Instytut Yad Vashem oraz spotkać się z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ