Wołów: Areszt dla podejrzanego o czynną napaść z użyciem siekiery na interweniujących policjantów 

policja fala.jpg

Na 2 miesiące sąd aresztował tymczasowo mężczyznę, obezwładnionego i zatrzymanego przez policjantów z Wołowa, a podejrzanego o czynną napaść przy użyciu siekiery oraz znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich czynności służbowych. Teraz za czyny, których zatrzymany się dopuścił, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Sąd Rejonowy w Wołowie, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące wobec 24 – letniego mężczyzny podejrzanego o to, że przy użyciu siekiery dopuścił się czynnej napaści oraz znieważył słowami powszechnie uznanymi za obelżywe funkcjonariusza Policji. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 21 listopada 2016 r. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w godzinach wieczornych otrzymali informację o awanturze domowej w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy. Gdy pojechali na miejsce zastali tam dwóch braci, pomiędzy którymi doszło do ostrej wymiany zdań. 

Policjanci prowadząc interwencję, zażegnali konflikt pomiędzy mężczyznami. Kiedy jednak wsiadali już do radiowozu okazało się, że jeden z wcześniej awanturujących się mężczyzn, swoją agresję skierował w stronę funkcjonariuszy. Mężczyzna zmierzał w ich kierunku trzymając w dłoniach siekierę. Biegł wymachując nią i wykrzykując groźby oraz słowa ogólnie uważane za obraźliwe.  
By odeprzeć ten atak funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy z broni. Wtedy napastnik odrzucił niebezpieczne narzędzie. Podejrzany mieszkaniec gminy Wołów został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.  
Teraz za czynną napaść na policjantów podczas wykonywania przez nich czynności służbowych grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ