Schetyna składa dramatyczne deklaracje na antenie TVN24: „To jest nie tylko państwo chaosu, ale to jest państwo kłamstwa”

schetyna6.jpg

Będziemy walczyć. PO będzie składać poprawkę podnoszącą kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł

— zapowiedział w „Faktach po Faktach” (TVN24) przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Odnosząc się do Prawa i Sprawiedliwości, rzucił:

Niech głosują przeciwko temu, co mówili

Nie zabrakło histerycznych deklaracji wymierzonych przeciwko rządżacym.

To jest nie tylko państwo chaosu, ale to jest państwo kłamstwa. To jest rząd kłamstwa, bo mówił jedno, robi drugie. Na tym nie polega polityka, na tym polega zła polityka, żeby oszukiwać ludzi w taki sposób

— grzmiał Schetyna.

Odnosząc się do obietnicy prezydenta Dudy ws. podwyższenia kwoty wolnej od podatku, powiedział:

Jeszcze będzie mówił – słyszę go – że robi to dla Polaków, że to też jego obietnica wyborcza i zrobi wszystko, żeby te obietnice realizować. To pełna kompromitacja .

Nie obyło się bez gróźb.

Jestem przekonany, że PiS zapłaci za to 

— powiedział.

Szef PO odniósł się również do reformy edukacji.

Ta debata się dopiero zaczyna i uważam, że będzie bardzo twardy opór przeciwko złej zmianie, za którą zapłacą rodzicie, dzieci, nauczyciele, samorząd. Wszyscy Polacy za to zapłacą

— wieszczył Schetyna.

Wtedy zacznie się pisanie scenariusza na przyszłość. On jest kompletnie nieprzygotowany. Tonie w morzu chaosu

— dodał lider PO.

Zapytany o wypowiedź prof. Glińskiego na antenie TVP, powiedział:

Już został ustawiony do pionu, miał rozmowę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

W rozmowie pojawił się również temat tzw. gabinetu cieni. Czy Schetyna już się przymierza do roli premiera?

Co będzie w przyszłości, po wyborach parlamentarnych, kto to wie

— mówił lider PO.

Naszym celem jest zwycięstwo w wyborach i odsunięcie PiS-u od władzy

— zaznaczył.

I pomyśleć, że to wszystko mówi człowiek reprezentujący partię, która przez 8 lat rządziła krajem i miała mnóstwo czasu na zmianę państwa na lepsze. Co z tego wyszło? Komentarz wydaje się zbędny. Jedno jest pewne – Grzegorz Schetyna ma tupet.

źródło: wpolityce.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

33 KOMENTARZE

 1. Aleź on się rozgadał!…krasomówca!obiecanki cacanki ….było się 8 lat u władzy???? ….i co zrobili?…afera za aferą i nic!!!

 2. A może on na prawdę wierzy w to, co mówi? Albo jest tak załgany albo tak szurnięty. A może i jedno i drugie? To już kliniczny przypadek.

 3. Wspaniale skwitowal owa spowiedz Schetyny. WYPISZ WYMSLUJ opis Schetyny to historia tzafow i teroru PO i PSL-u. BRAWO KACZYNSKI, BRAWO PIS. Tak trzymac !

 4. Czas najwyższy wszystkich amatorów na posła – przed głosowaniem polecić dostarczyć dokument z poradni medycyny pracy.Obserwując wypowiedzi posłów odnosi się wrażenie o znacznym poziomie spadku wiedzy – może to wynikać ze zwiększonego stanu flustracji io zmniejszenia poziomu intelektualnego ze względu na wiek .Nie zgadzam się na płacenie z moich podatków na takie miernoty- dotyczy to wszystkich urzędników państwa.

 5. Twierdzi Schetyna na lewo i prawo że PiS ciągle oszukuje – zapewne wszyscy państwo od PO po PiS że największymi oszustami to PO i Nowoczesna z dodatkiem czasami PSL. Od początku pracy nowego sejmu a to już jest 15 miesięcy ta grupa za wyjątkiem scentralizowanego donosicielstwa do PE w Brukseli nie wniosła żadnej ustawy.Napiszę wprost toż to złodzieje kradną nasze ciężko zarobione pieniądze z podatków – płacimy im pensje. To szczyt draństwa ze strony tej grupy parlamentarnej – zero honoru.

 6. Najpierw chcą wyższej a jak byli u władzy to udawali,że chcą zmiany. * tys kw. wolnej to i tak bardzo mało.Posłowie mają 10 razy wyższą kwotę wolną od podatku!

 7. Czytaj więcej:

  Grzegorz Schetyna: Sztuka kłamania
  Poradnik dla aktywu i młodzieżówki PO
  Wydawnictwo AQQWORA 2015 r.
  stron 359, twarda oprawa
  cena 6,50 zł, darmowa dostawa

 8. Zmiana taktyki ktos podpowiada mów długo i namietnie a jak wygramy 4 latka z bani odbijemy swoje resztę rozprzedamy.Mysle ze czas opowiadania bajek minoł a już napewno nie natym stanowisku Społeczenstwo już dobrze jest poinformowane co działo się wcześniej aco jest obecnie..pozdrawiam

 9. Dupek i tyle. Osiem lat kręcili lody na czym się dało. Nic nie zrobili dla szeroko pojętego ogółu Polakow, państwo było teoretyczne mówiąc za klasykiem, a teraz co, chce znowu koryta dla siebie i swoich bo na pewno nie po to by było dobrze za ich rządów wszystkim Polakom

 10. Dokładnie tak jak sam powiedział ich celem jest obalanie rządów PiS a nie dobro Polaków! Tak rządziło PO zajmowało się swoimi interesami a nas mieli w głębokim poważaniu rudy jak się jorgnol że robi się gorąco to spierdzielil do Brukseli żeby z tamtad mieszać w polsce! Eh nerw mnie bierze jak słucham tej obłudy banda zlodzieji i decydentów!!

 11. Szczery Grześ.
  Nie kłamie, że ich celem jest dobro narodu i Państwa. Mówi wprost: „ celem jest zwycięstwo i odsunięcie PiS od władzy….
  „By było tak jak było”

 12. Gdyby mozna bylo puscic wiazanke niecenzuralnych slow moze udaloby mi sie nazwac co mysle o tym przypadku. PO wiem jedno ludzie tez maja rozum itak szybko nie zapominaja…………………….

  • bo zabrakłoby miejsc w psychiatrykach, a niektórych, takich jak Szpetyna trzeba byłoby odizolować, żeby tymi końskimi zębiskami nie zagryzł współpensjonariuszy.

 13. PO-wcy nie mają pojęcia żadnego do rządzenia władza jak i PSL czy Nowoczesna,te platformy powinny zlikwidować i był by spokój dla całej polski.nie było by chamstwa,kłamstwa,ani złodziejstwa.

 14. Zagubiony, utracony człowiek ile jadu ma w sobie 8 lat był przy korycie i co nic bez ładu i składu nic, kiedy wreszcie się zamknie. Ma lyle do zaoferowania co kot napłakał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ