Jelenia Góra: Uciekał z Czech kradzionym autem, spowodował wypadek, grozi mu do 5 lat więzienia

paser1.png

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o paserstwo. Wpadł on w ręce funkcjonariuszy w wyniku pościgu na terenie powiatu jeleniogórskiego po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej po stronie czeskiej. Do pościgu za kierującym po stronie polskiej włączyli się policjanci z Jeleniej Góry oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna został zatrzymany zaraz po tym, jak spowodował zdarzenie drogowe.

25 listopada 2016 roku około godziny 10 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Czech zatrzymali 39-letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o paserstwo. Tego dnia przed godziną 9 policjanci z Czech próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Kierowca na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Harrachowa i granicy z Polską. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, o którym powiadomili policjantów z Jeleniej Góry oraz Straż Graniczną. W Szklarskiej Porębie po kilku minutach ucieczki kierujący na jednym z zakrętów nie zapanował nad autem i wypadł z drogi uderzając w przydrożny murek. W wyniku zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. 

Policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 39-letni mieszkaniec Lubina. W aucie mężczyzna posiadał śladowe ilości amfetaminy, a pojazd, którym się poruszał widniał w bazie jako skradziony w nocy z 24 na 25 listopada br. w Niemczech. 

Mieszkaniec Lubina został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ