Jelenia Góra: Chciał zaimponować kolegom… teraz będzie odpowiadał przed sądem

młotek sędzi 1.jpg

Jeleniogórscy policjanci ustalili i zatrzymali nieletniego, który powiadomił o fałszywym alarmie bombowym w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Nieletni tłumaczył się, że tego dnia był na wagarach i chciał w ten sposób zaimponować kolegom… Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje Sąd Rodzinny.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali 16 – latka z Jeleniej Góry, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie.
Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016 r. Nieznany jeszcze wówczas sprawca przed południem telefonicznie poinformował pracownika Punktu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze o fakcie podłożenia ładunku wybuchowego. 

W związku z zaistniałą sytuacją, budynek sądu został dokładnie sprawdzony przez policjantów z grupy minersko – saperskiej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którzy na miejscu działali wraz z psami do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Nie znaleziono jednak żadnych niebezpiecznych materiałów. 
Rozpoczęte jednocześnie i prowadzone dalej przez policjantów czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do wytypowania, a dalej zatrzymania nastolatka podejrzewanego o ten czyn. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. 

Zatrzymany 16 – latek tłumaczył się, że tego dnia był na wagarach i chciał w ten sposób zaimponować swoim kolegom. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

źródło:jeleniagora.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj