Oleśnica: Areszt tymczasowy za bandyctwo dla dwóch młodych mężczyzn

rozbój1.jpg

Oleśniccy policjanci na podstawie zgłoszenia otrzymanego we wrześniu bieżącego roku ustalili faktyczny przebieg zdarzenia oraz zatrzymali dwóch młodych mężczyzn zamieszanych w sprawę. Na podstawie ustaleń policjantów 17 i 19-latkowie usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowaniem gróźb karalnych w celu zmuszenia do określonego zachowania wobec nieletniego. Za przestępstwa tego typu grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili do aresztu na okres 3 miesięcy.

We wrześniu br do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ciała 16-latka ostrym narzędziem, spowodowane przez nieznajomego, przypadkowego mężczyznę proszącego o papierosa. Oleśniccy kryminalni dokładnie i wnikliwie sprawdzili zgłoszone informacje, wykonali w tym zakresie wiele czynności, dzięki którym ustalili nieco inny przebieg tego zdarzenia. W wyniku tej pracy wytypowali i zatrzymali na terenie sąsiedniego województwa dwóch młodych mężczyzn, w wieku 17 i 19 lat. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że mężczyźni ci przy użyciu ostrego narzędzia usiłowali spowodować ciężkie obrażenia ciała u 16-latka, wynikiem czego było doprowadzenie do średniego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo policjanci dowiedli, że młodzi mężczyźni stosowali groźby bezprawne w celu zmuszania małoletniego do zaniechania zapłaty za środki odurzające.

W wykonywanych czynności policjanci u jednego z zatrzymanych ujawnili również niewielką ilość środków odurzających w postaci marihuany, które zostały zabezpieczone.

Za popełnienie tego typu przestępstw grozi młodym mężczyznom nawet do 10 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci starszy z mężczyzn był już notowany w sprawach mających związek z narkotykami.

Na wniosek policjantów poparty przez prokuratora, oleśnicki sąd wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec obu zatrzymanych.

źródło:olesnica.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ