Miasto chce wynająć schron na działalność turystyczną, edukacyjną lub kulturalną

solny_schron.jpg

Ma 73 lata i pamięta oblężenie Festung Breslau teraz czeka na… turystów i artystów. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na dzierżawę dawnego schronu pod pl. Solnym.

Schron przeciwlotniczy na pl. Solnym czeka na dzierżawcę. Zarząd Zasobu Komunalnego ogłosił nieograniczony pisemny przetarg. Miasto chce, by była tam prowadzona działalność m.in.: turystyczna, edukacyjna lub kulturalna.

Kilka metrów pod ziemią można wynająć prawie 500 mkw. Wywoławczy miesięczny czynsz ustalono w wysokości 1908 zł netto.

– Obiekt wymaga przebudowy i dostosowania do potrzeb planowanej działalności. Konieczne jest m.in.: wykonanie dodatkowego wyjścia ewakuacyjnego, doprowadzenie potrzebnych do działalności mediów oraz usunięcie wilgoci i wody na posadzce – informuje ZZK.

Nieznany Wrocław – tajemnice schronu pod pl. Solnym

Chodząc po wybrukowanym pl. Solnym trudno się domyślić, że pod ziemią wylane są tysiące ton betonu. Wejście do podziemi mieści się obok publicznych toalet. Podnosimy rolety, otwieramy kratę i schodzimy jeszcze kilka schodów w dół…. by dowiedzieć się, co jest w środku – zobacz – Nieznany Wrocław – tajemnice schronu pod pl. Solnym.

Przetarg na dzierżawę schronu pod pl. Solnym

Część jawna przetargu, w obecności oferentów, odbędzie się 18 stycznia 2017 r. o godz. 9.00, w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego, ul. św. Elżbiety 3, sala nr 101, I piętro. Przed przystąpieniem do przetargu należy, do 13 stycznia, wpłacić wadium. Obiekt można oglądać od 28 listopada do 15 grudnia 2016 r. i od 2 do 12 stycznia 2017 r. w poniedziałki, środy i czwartki, w godz. 8-14.

– Z powodu braku oświetlenia w obiekcie, konieczne jest przy jego oglądaniu posiadanie latarek – informuje ZZK.

Obiekt można oglądać po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym tel. 71-777-84-63. Klucze do pobrania w siedzibie ZZK przy ul. św. Elżbiety 3 pok. 207. Szczegóły oferty przetargowej na dzierżawę schronu pod pl. Solnym.

Zobacz także, jakie nietypowe budowle czekają we Wrocławiu na nabywców – We Wrocławiu można kupić… wieże ciśnień

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ