Wizyta Viktora Orbana w Krakowie. Nieformalne rozmowy premiera Węgier z premier Szydło

szydło1.jpg
Spotkanie premier Beaty Szydło z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem zostało zakończone. Najważniejszym tematem rozmów była strategia na Radę Europejską w Brukseli, która odbędzie się 15 i 16 grudnia. Viktor Orban weźmie też m.in. udział w konferencji naukowej, gdzie przypomniana zostanie prof. Wacława Felczaka – wybitnego historyka, znawcy dziejów Węgier.
 

Rozmowy premier Beaty Szydło i premiera Viktora Orbana skoncentrowane były wokół najbliższego szczytu w Brukseli. Przywódcy Polski i Węgier chcieli ustalić wspólne stanowisko dotyczące polityki migracyjnej, a także polityki społecznej i bezpieczeństwa państw Unii Europejskiej.

Rozmowy przywódców zaczęły się w Muzeum Narodowym podczas oglądania wystawy „Złoty Wiek Malarstwa Węgierskiego”. Premier Viktor Orban był zaskoczony, że na wystawie znalazły się prace pochodzące z prywatnych zbiorów, które nie były pokazywane nawet na Węgrzech. 

Wykład Orbana na temat prof. Falczaka

Najważniejszym punktem wizyty Viktora Orbana jest wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i udział w konferencji naukowej, gdzie przypomniana zostanie prof. Wacława Felczaka – wybitnego historyka, znawcy dziejów Węgier.

 

Orban, który uczestniczył w wykładach prof. Felczaka w tamtym okresie, ma wygłosić wykład poświęcony postaci historyka. Konferencja została też objęta przez szefa węgierskiego rządu honorowym patronatem.

Prawdopodobnie z Orbanem spotka się przy okazji jego wizyty w Polsce również prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

 

 

 
 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ