Danuta Wałęsa: Boję się bardziej niż za komuny! „Wiosną ludzie wyjdą na ulice i będę w pierwszym szeregu!”

Na portalu „Gazety Lubuskiej” odnotowujemy zabawną relację ze spotkania autorskiego Danuty Wałęsy, które miało miejsce w Rybniku.

Żona Lecha Wałęsy – była prezydentowa – przekonywała, że wiosną zacznie się w Polsce duży opór społeczny wobec rządzących.

Kaczyński mówi takie słowa na mojego męża i pani mówi, że PiS dobrze rządzi? Do wiosny będzie rządził, bo wyjdą ludzie na ulice i ja sama będę w pierwszym szeregu!

— denerwowała się pani Wałęsa.

W tej chwili nasz rząd chce nam narzucić wszystko: nasze życie, nasze myślenie. Ja się dzisiaj tak boję, że za komuny się tak nie bałam. Może to wynika z tego, że byłam młodsza i nie miałam wyobraźni, co człowiek może zrobić innemu człowiekowi

— dodawała żona byłego prezydenta.

Danuta Wałęsa skrytykowała też ostrych słowach Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę.

Obecna pani prezydentowa powinna się angażować, szczególnie na rzecz kobiet. Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk – np. nauczycieli – przekazywać mężowi. My nie mamy ani prezydenta, ani prezydentowej. Taka jest moja opinia. To nie są plotki, że my mamy panią premier, która jest kobietą, ale chodzi w spodniach i decyzje mężczyznę wykonuje. Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze

— podkreśliła.

wpolityce.pl gazetalubuska.pl

24 KOMENTARZE

  1. Czy ta kobieta też oszalała jak jej mąż? Albo boi się, że zdrajce rozliczą i trzeba bedzie żyć ze skromnej emeryturki jak większość Polaków i oddać te zabrane narodowi pieniądze.

  2. Ja nie narzekam. Uwazam ze obecnie Polska jest w dobrej kondycji i niczego nie potrzeba zmieniac. Oczywiscie zarobki to sprawa priorytetowa. Ale sprawa ciagnie sie wyzszych zarobkow od Unii Wolnosci przez SLD i PO. Nic nie zrobiono w tym wzgl. Dzis wymaga sie od PIS rzeczy trudnych od zaraz. Jest to awykonalne w warunkach gdzie PIS atakowany jest ze wszystkich stron. Wszystkie szumowiny poprzedniej wladzy jak nizej plus KODziarze zachowuja sie jak wsciekle psy.Tylko dlatego ze przegrali wotum zaufania w czysto demokratycznych wyborach. Jednoczesnie zal im koryta w ktorym mieli wszystko za darmo. Dorabiali sie krwawica zwyklych obywateli. Mianowali sie patrycjuszami z epoki Rzymu. A przeciez to zlodzieje , nieuki, zdrajcy i holota. Boze chron Ojczyzne od tych troglodytow.

  3. ty lepiej weż się za swoje dzieci a nie narobili i zostawili na pastwe losu i jeszcze śmie tutaj się wypowiadać …własne dziecko ginie a matka idzie do prasy i wspiera budry…co to za babsko….ani matka ani człowiek….rodzicielka dzieci na marnacje …córka okrada sklep….cyrkowcy …widac po wyglądzie że to patologiczne środowisko…przynajmniej schowali by się a nie pokazywali publicznie..

  4. Pani Wałęsa ,nie lepiej było,być uczciwym człowiekiem , dzisiaj nie wiedzieli byście co to strach przed odpowiedzialnością.

  5. ….. być może i Ty masz coś za skórą, i się boisz by nie wyszło to na jaw. ….no albo bierzesz się za politykę, by startować w wyborach PREZYDENCKICH. Proponuje , – piszesz już lepiej te książki.

  6. A co ta Pani robiła jak była niby pierwszą damą?Ta kobieta jest prostą nie wykształconą kobietą jak i jej mąż,Jak wychowała swoje dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj