Bolesławiec: Złodziej ponad godzinę stał w rzece z łupem, w końcu zmarzł i wyszedł na brzeg

ASP-łańcuszkowe-2-1024x678.jpg

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież złotej biżuterii z jednego z mieszkań. Uciekając z miejsca przestępstwa jeden ze sprawców mający na swoim koncie liczne kradzieże, chcąc uniknąć odpowiedzialności, ukrył się przed policjantami w rzece. Zziębnięty po wyjściu z wody został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci odzyskali też znaczną część skradzionej biżuterii. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali osoby podejrzane o kradzież mieszkaniową. Łupem przestępców padła złota biżuteria, której wartość właścicielka oszacowała na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. 

Do zatrzymania pierwszego z podejrzanych doszło bezpośrednio po zdarzeniu. Interweniującym na miejscu przestępstwa policjantom kierunek ucieczki złodzieja wskazał właściciel domu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pościg. W trakcie przeczesywania pobliskiego lasu policjanci zauważyli w rzece ściganego mężczyznę. 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego stał w wodzie blisko godzinę licząc na to, że ucieczka do rzeki uchroni go przed odpowiedzialnością karną. Zziębnięty po wyjściu z wody został zatrzymany przez policjantów. 
Funkcjonariusze przy mężczyźnie zabezpieczyli znaczną część skradzionej biżuterii.

Kolejne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania wspólników podejrzanego, którymi okazali się mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku 24 i 38 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty w sprawie kradzieży mieszkaniowej. 38-latek i 39-latek okazali się już w przeszłości notowani w związku z różnego rodzaju zdarzeniami. 

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych wykorzystywanych przez podejrzanego policjanci zabezpieczyli także różne przedmioty. Obecnie wyjaśniają skąd one pochodzą, a także czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. 

Przypomnijmy, że za kradzież mienia grozi kara do 5, natomiast przestępstwo polegające na kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

źródło: dolnoslaska.plicja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj