Szok! Kierownictwo sądu w kajdankach za łapówki, a kasta sędziowska wrzeszczy o niezawisłości! Kulisy wielkiej operacji CBA i Prokuratury Krajowej!

cba.jpg

Gigantyczny skandal w wymiarze sprawiedliwości i dowód na to, że kasta sędziowska przez lata czuła się bezkarnie! Dziś rano, w ramach gigantycznej operacji CBA i Prokuratury Krajowej zatrzymano całe kierownictwo Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Zarzuca się im łapownictwo w monstrualnych rozmiarach! Wśród zatrzymanych znalazł się także Dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa Marcin B. Tymczasem Krajowa Rada Sądownictwa podnosi jazgot o niszczeniu niezależności administracyjnej sądów. Ta rzekoma „niezależność” miała w Krakowie swoją cenę. Nawet 10 milionów złotych łapówki

Dziś rano CBA zatrzymała Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Główną Księgową tego sądu i Dyrektora Centrum Zakupów Dla Sądownictwa. Zatrzymano również dwie osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, które miały wykonywać zlecenia na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie. NA czym polegał łapówkarski proceder w sądzie najwyższej instancji w Krakowie? Był porażająco ordynarny!

Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy wskazuje, że w latach 2013-2016 Sąd Apelacyjny w Krakowie zawierał z zewnętrznymi firmami umowy o świadczenie usług w postaci analiz i opracowań, płacąc za nie przeciętnie po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie ma przy tym dowodów, że analizy i opracowania w ogóle powstały. W Sądzie Apelacyjnym w Krakowie brak jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzałyby realizację zawartych umów. Wartości usług bądź zakupów, będących przedmiotem zamówień składanych przez Sąd Apelacyjny w Krakowie, nie przekraczały kwoty 30 tysięcy euro.

– czytamy w komunikacie Prokuratury Krakowie.

 

Zamówienia, które nie przekraczały 30 tys. złotych pozwalały na podejmowanie decyzji o składaniu zamówień przez Dyrektora Sądu, z pominięciem procedury przetargowej. Mechanizm ten umożliwiał wyprowadzenie środków pieniężnych będących w dyspozycji sądu poprzez firmy zewnętrzne pozostające w zmowie z Dyrektorem Sądu i Główną Księgową. W proceder ten było zamieszanych kilkanaście podmiotów. Właściciele firm są powiązani towarzysko i rodzinnie z Dyrektorem Sądu oraz Dyrektorem Centrum Zakupów Dla Sądownictwa.

W prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Rzeszowie śledztwie, (…) ustalono, że wiodącą rolę w przestępczym procederze odgrywali Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie – Andrzej P., Główna Księgowa – Marta K. i Dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa, powołanego Zarządzeniem Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie – Marcin B.

– informuje Prokuratura Krajowa.

W całej sprawie poraża skala łapówkarskiego procederu. Śledczy ustalili, że tylko jedna z zatrzymanych osób, Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzej P., jest podejrzany o przekroczenie uprawnień i przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 10 milionów 384 tysięcy 667 złotych. Dodatkowo miał tez przyjąć dodatkowe 30 tys. złotych. Tą gigantyczną kwotą dyrektor miał podzielić się m.in. z główną księgowa Sądu Apelacyjnego w Krakowie Marta K. Z kolei dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa Marcin B. jest podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 758 tysięcy 619 złotych.

Występująca w imieniu podmiotów gospodarczych świadczących usługi na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie Katarzyna N. jest podejrzana o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 4 milionów 178 tysięcy 520 złotych. Prokurator zarzuca jej popełnienie czynu wypełniającego znamiona tych samych przestępstw, co w przypadku Dyrektora Centrum Zakupów Dla Sądownictwa. Takie same zarzuty stawiane są Jarosławowi T., również występującemu w imieniu podmiotów gospodarczych, będących kontrahentami Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W jego przypadku kwota przywłaszczonych pieniędzy to 5 milionów 447 tysięcy 528 złotych. Dodatkowo Jarosław T. jest podejrzany o wręczenie Dyrektorowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie korzyści majątkowej w kwocie 30 tysięcy złotych w zamian za naruszenie przepisów prawa.

– czytamy w szokującym komunikacie Prokuratury Krajowej.

Sprawa potężnej afery łapówkarskiej w Krakowie łączy się z lamentem Krajowej Rady Sądownictwa, która w listopadzie wydała histeryczną opinią, dotyczącą reformy sądów. Sędziowie, którzy znajdują się dziś na pierwszej linii walki z rządem, szczególna uwagę poświęcili m.in, dyrektorom sądów.

Projekt zawiera propozycję wprowadzenia dla Ministra Sprawiedliwości pełnej swobody w zakresie obsady stanowisk dyrektorów sądów i wyłącza osoby zajmujące te stanowiska spod jakiejkolwiek kontroli organów sądu, przez co budzi poważne wątpliwości w zakresie zgodności z Konstytucją.

– czytamy w opinii KRS.

źródło: wpolityce.pl

fot: youtube

21 KOMENTARZE

 1. Cytat:”kasta sędziowska wrzeszczy o niezawisłości” Autor się pomylił,kasta wrzeszczy o zawisłości owych wyrodnych na szubienickach.Hej!

 2. czy wy sobie wyobrażcie, że żeby zakupić gumki, długopisy, papier, etc, trzeba było składać zamówienie do Krakowa i stamtąd to przesyłano… to też jest korupcja i nabijanie kosztów.

 3. Za Ziobry w dawnych czasach,gdy też był min sprawiedliwości działy się różne dziwne aresztowania,które później okazywały się wydmuszkami.Więc nie przesądzajmy sprawy,gdyż uświnić kogoś,nazwać złodziejem,łapówkarzem jest bardzo łatwo,to tylko słowa,ale zdjąć z człowieka oczernianego tych zarzutów ,już jest prawie niemożliwe.Ziarno rzucone w glebę,bardzo szybko kiełkuje,tak samo jest z oszczerstwami i niesłusznymi oskarżeniami.Nie wierzę w dobre intencje PiS i Ziobry.

 4. Zamówienia zbiorowe to pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Wczesniej sąd zamawialy według porzeb każdego z sądów.
  Kirownictwo sadu nie składa sie z sędziów tylko pracowników administracyjnych. Ten podzial jest pomysłem Ministerstwa sprawiedlwiości. Zatrzymano tych pracowników a nie sędziów. Auto artykułu raczej nie ma pojęcia o czym napisał lub działa na zlecenie polityczne. Fuj…

  • Dla kogo robione lipne ekspertyzy…prawnicze jak nie dla sedziow?
   Sędzia Krzysztof Sobierajski – prezes krakowskiego sądu apelacyjnego nie tylko od lat wiedział o wyłudzeniach z sądowej kasy, ale świadomie lekceważył wyniki kontroli NIK przez co proceder rozwijał się w najlepsze. Już w 2014 r. kontrola przeprowadzona przez NIK wykazała nieścisłości w Centrum ds. Zakupów dla Sądownictwa.

 5. Nie tylko władze świeckie,ale i duchowe hierarchicznego KrK przechodzą do porządku dziennego nad rosnącą liczbą tragicznych śmierci honorowych,bo samobójczych.Na przykładzie mojego brata Janusza w procesie dochodzeniowym można mówić o wpływaniu,aby nie ustalać motywów śmierci.

 6. Wymiar /nie/sprawiedliwosci nie zostawi kolezanek i kolegow z administracji bez 'pomocy’,zgodnie z 'prawem’…Moim zdaniem dojdzie do umorzenia postepowania,juz na szczeblu prokuratury,albo PRZEDAWNIENIE!
  A nawet jak beda wyroki to w zawieszeniu.Konfiskata majatku?,to fikcja,bo juz dawno przepisane’na rodzine’…:(

 7. Dla KOGO i w CZYIM interesie organizowana jest KONFERENCJA o „REFORMIE WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ” Panów posłów Jachnika I Sanockiego w dniu 26.03.2017 r. w Warszawie –
  wiem że
  NIE w INTERESIE POKRZYWDZONYCH PRZEZ FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH PAŃSTWA POLSKIEGO
  – oto odpowiedź PIOTRA WOJTASIKA z biura posła Janusza Sanockiego. Nawet uniemożliwia się NAM bycia obserwatorem jak zapewnial mnie osobiście sam poseł Janusz SANOCKI !
  „Szanowny Panie,
  konferencja przeznaczona jest dla członków Społecznych Komitetów Naprawy Wymiary Sprawiedliwości. Komitet należało założyć i zgłosić, a także zebrać 50 podpisów pod wnioskami w sprawie zmiany wymiary sprawiedliwości. Taki jest warunek konieczny uczestnictwa w konferencji.
  Pozdrawiam
  Pozdrawiam
  Piotr Wojtasik
  dyrektor biura
  Biuro Poselskie
  Janusza Sanockiego
  Nysa, ul. Prudnicka 3
  mail: biuro.sanocki@gmail.com
  mobile: 603-124-470″

 8. . „Postępowania dyscyplinarne ( i karne – dopisek mój) sędziów i prokuratorów powinny być też prowadzone przez niezależny od nich organ” – autor ANDRZEJ LITWAK WYRAZIŁ TO O CO ZABIEGAM OD WIELU LAT : TRYBUNAŁ NARODOWY DLA SĘDZIÓW ŁAMIĄCYCH PRAWO ORAZ WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH PAŃSTWA POLSKIEGO – w celu godnego z prawem zakończenia postępowań karnych wszczętych wobec 107 NIEGODNYCH URZĘDU SĘDZIÓW – patrz LISTA 107 NIEGODNYCH SĘDZIÓW ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ!

 9. Dzis rozpoczelo sie w Goerlitz polsko-niemieckie seminarium dla sedziow z Dolnego Slaska i Saksonii. To tutaj przyjezdzaja przestepcy w togach corocznie po instrukcje. Jak co roku otoczone jest to scisla tajemnica. Oczywiscie, ze te spotkania maja ogromny wplyw od 10 lat na to co sie dzieje skandalicznego w bezwymiarze niesprawiedliwosci nie tylko na pograniczu. https://www.facebook.com/sergiusz.piasecki.315/posts/118317258703456?ref=notif&notif_t=like&notif_id=1490101955238384. To tutaj jest most szkoleniowy i informacyjny. To tutaj Niemcy szkola polskich macherow od prawa. Szkolenia prowadza swietni fachowcy jeszcze z czasow DDR. Jutro drugi dzien narad. Moze ktos z redakcji kopnie sie do Zgorzelca? pomoge.

 10. Co za idiota to pisał? Księgowa i dyrektor sądu to nie żadna „kasta sędziowska” tylko pracownicy administracyjni. Ideologia wam kaprawe ślepia zalewa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj