Czy Prezydent Jeleniej Góry uczci rocznicę rozpoczęcia Powstania Wielkopolskiego? Wniosek Przewodniczącego FM PiS w Jeleniej Górze

W dniu 19 grudnia 2016 roku w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze w imieniu Przewodniczącego Forum Młodych PiS Jelenia Góra Aleksandra Jawora został złożony wniosek do Prezydenta Miasta Marcina Zawiły o upamiętnienie poległych w Powstaniu Wielkopolskim. 

Uczczenie pamięci miałoby odbyć się poprzez trening systemów alarmowych. W całym mieście 27 grudnia o godzinie 16.40 zawyłyby syreny. O tej porze wypada symboliczna data rozpoczęcia powstania, kiedy to pod prezydium policji w Poznaniu, naprzeciwko Teatru Miejskiego dotarły pierwsze oddziały powstańcze. 

Wnioskodawca Aleksander Jawor mówi, że „Rocznica rozpoczęcia Powstania Wielkopolskiego to bardzo ważna data w historii Polski, bowiem 27 grudnia 1918 roku wybuchło jedno z wygranych przez nasz naród powstań. Niestety, mimo istotnej roli w obronie niepodległości Polski, wydarzenie to jest często zapominane, dlatego warto o nim wspominać dla kształtowania świadomości historycznej Polaków. Trening systemów alarmowych nic nie kosztuje, a w symboliczny sposób pozwala oddać hołd poległym w walkach za ojczyznę.”

Pozostaje oczekiwać na decyzję Prezydenta i liczyć, że przychyli się on do wniosku o upamiętnienie tej daty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ