Wigilia i kolędowanie z Caritasem na pl.Solnym

plakat wigilia111.jpg

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia wrocławianie po raz drugi będą się dzielić opłatkiem z najbardziej potrzebującymi. Wrocław, wraz z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, zaprasza do wspólnego świętowania, kolędowania oraz smakowania wigilijnych potraw. Partnerem wydarzenia jest AmRest.

6000 pierogów, 120 kg smażonej ryby, 400 litrów barszczu, 1000 bułek oraz 140 kg śledzi z cebulką przygotowuje Wrocławska Caritas na wigilię dla potrzebujących. Ponad 200 kg kapusty z grzybami dostarczy Kuchnia Charytatywna Franciszkanów we Wrocławiu – Karłowicach. Wrocławian zapraszamy do podzielenia się świątecznymi wypiekami w ramach akcji „Upiecz dobro na Święta”.

Tegoroczna Wrocławska Wigilia rozpocznie się w Wigilię, 24 grudnia, na pl. Solnym o godzinie 10.00. Metropolita Wrocławski, Arcybiskup Józef Kupny, złoży wrocławianom świąteczne życzenia i przełamie się opłatkiem z ubogimi. Ze sceny będzie płynął śpiew kolęd wykonywanych, m. in. przez folkową kapelę Gieni Dudki. Po złożeniu świątecznych życzeń wszyscy obecni będą mogli zasmakować wigilijnych potraw, nie zabraknie ryby i pierogów, będzie barszcz i kapusta z grzybami.

– Na zakończenie, chcemy, podobnie jak w ubiegłym roku, wręczyć każdemu paczkę słodkich wypieków, daru solidarności wrocławian z najuboższymi – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. Ubiegłoroczna akcja „Upiecz dobro na Święta” spotkała się z niezwykle ciepłym i obfitym odzewem ze strony wrocławian. Przyniesiono tak wiele ciast, że wolontariusze i pracownicy Caritas nie nadążali z ich krojeniem i pakowaniem.

W tym roku bardzo prosimy, aby wypieki zostały już podzielone na porcje.  – Zachęcam do wzięcia udziału we wrocławskim cudzie rozmnożenia ciasta – żartuje Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, i dodaje – W ubiegłym roku była obfitość ciast, ale i potrzebujących było wielu, jednak dla każdego wystarczyło i nic się nie zmarnowało.

Żeby pomóc nie trzeba wiele, wystarczy podzielić się swoimi wypiekami na wigilii dla potrzebujących. Pokrojone ciasto można przynieść 24 grudnia, w Wigilię, na pl. Solny w godzinach 7.00 – 11.00.

Aby sprawnie zorganizować całą uroczystość potrzebujemy pomocy wolontariuszy. Potrzebni są mężczyźni, którzy pomogą nam ustawić namioty, stoły i ławki. Prace na pl. Solnym rozpoczniemy już o godzinie 6.00 rano, tak aby do godziny 9.30 wszystko było gotowe.  Po zakończeniu Wrocławskiej Wigilii, o godzinie 12.00 rozpoczniemy porządkowanie przestrzeni. Również wtedy potrzebne będą ręce do pracy. W ciągu godziny chcemy oddać pl. Solny.

Zapraszamy również panie, aby pomogły nam w obsłudze i wydawaniu potraw świątecznych i rozdawaniu ciast. Chętne panie zapraszamy od godziny 9.00 na pl. Solny.

źródło: wroclaw.caritas.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ