Sprzątała i kradła złotą biżuterię

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Krzykach ustalili i zatrzymali kobietę podejrzewaną, o co najmniej dwie kradzieże z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni wykonując prace porządkowe w pomieszczeniach, oprócz sprzątania zabierała z nich cenne przedmioty w postaci złotej biżuterii. Straty pokrzywdzonych szacuje się na kwotę ponad 25 tys. złotych. Funkcjonariusze część ze skradzionych przedmiotów już odzyskali. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki na podstawie materiałów operacyjnych ustalili i zatrzymali 62-letnią mieszkankę powiatu wołowskiego podejrzewaną o przestępstwa przeciwko mieniu. 
Policjanci potwierdzili, że kobieta w okresie od listopada do grudnia br., dokonywała kradzieży. Sprawczyni wykonując prace porządkowe w mieszkaniach kradła z nich złotą biżuterię. Łączna wartość strat powstałych w wyniku przestępczej działalności podejrzewanej wynosi ponad 25 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część ze skradzionego mienia. 
Policjanci w dalszym ciągu sprawdzają i ustalają miejsca gdzie trafiły przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz to czy zatrzymana nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu zdarzeń. 
O dalszym losie kobiety zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ