Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 

policja fala 2.jpg

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, a podejrzanemu o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u innego. Poszkodowany doznał obrażeń ciała w wyniku pobicia go kijem bejsbolowym. Decyzją sądu zatrzymany został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W tej sprawie zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa usłyszały również dwie kobiety.  
 

Do zdarzenia doszło ,kilka minut przed północą w połowie grudnia br., w centrum Węglińca. 27-letni mężczyzna został zaatakowany i uderzony kijem bejsbolowym w głowę przez nieznanego mu sprawcę. Leżącego mężczyznę znalazł przypadkowy przechodzeń, który poinformował policję i pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Obrażenia jakich doznał bezpośrednio zagrażały jego zdrowiu i życiu.  
 

Policjanci pionu kryminalnego z Pieńska w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali w tej sprawie trzy osoby podejrzewane o związek z tym zdarzeniem. Do jednostki policji trafili 51-letni mieszkaniec Węglińca oraz dwie mieszkanki miejscowości Wykrot w wieku 18 i 21 lat.  
Mężczyzna już usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 27-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym kobietom przedstawiono zarzuty dotyczące podżegania do popełnienia przestępstwa.  
Przypomnijmy, że za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.  

źródło: dolnoślaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ