MON chce powrotu polskich naukowców. Resort obrony zainwestuje w naukę

Macierewicz.jpg

Kierownictwo resortu obrony zainaugurowało program o nazwie „Kościuszko”, w którego ramach sfinansuje badania naukowe w placówkach sobie podległych. Jednocześnie poprzez tę inicjatywę ministerstwo chce zachęcić polskich naukowców pracujących na zagranicznych uczelniach do powrotu do ojczyzny i realizowania swoich pomysłów w kraju.

Inicjatywa skierowana jest głównie do polskich intelektualistów, którzy po uzyskaniu tytułu doktora opuścili kraj i podjęli pracę na zagranicznych uczelniach.

– Założenia programu sprowadzają się do tego, by stworzyć warunki powrotu do kraju Polakom pracującym obecnie w instytucjach naukowych za granicą, tak by mogli tu realizować swoje pomysły

– wyjaśnił gen. prof. Grzegorz Gierelak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego. Podkreślił również, że dużą zaletą całej inicjatywy jest to, iż naukowcy przyjeżdżający do Polski będą tworzyli zespoły badawcze na bazie tutejszych jednostek. Pozwoli to pracownikom na uzyskanie nowych kompetencji. To z kolei podniesie prestiż wojskowych uczelni w Polsce oraz przyczyni się do rozwoju technologicznego sił zbrojnych.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj