Nielegalnie posiadał broń i amunicję

zestaw broni111.png

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał w swoich pomieszczeniach garażowych broń długą i krótką, granat F-1, lonty do detonacji i znaczną ilość amunicji bez stosownego zezwolenia. Mężczyzna twierdził że swój zbiór zgromadził znajdując jego elementy na śmietnikach i w lesie, a całość trzyma w celach kolekcjonerskich. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

28 grudnia br. funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń garażowych w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Po przeprowadzonej czynności procesowej okazało się, że w tych pomieszczeniach, 54-latek posiadał znaczny arsenał broni i amunicji.  Funkcjonariusze zabezpieczyli: 3 sztuki broni długiej i krótkiej, granat F-1, 2 pociski przeciwlotnicze, zapalniki-żarniki, materiał pirotechniczny w formie proszku oraz 180 sztuki różnej amunicji. Mężczyzna oświadczył, że elementy swojego zbioru znalazł na śmietnikach i w lesie, a  trzyma go jedynie w celach kolekcjonerskich.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźnie za  nielegalne posiadanie broni i amunicji grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:jelenia-gora.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ