Zabezpiecz swojego psa. Adresówki obowiązkowe na sylwestra

uciekajacy pies.jpg

Są różne – zakręcane przywieszki, skórzane saszetki czy mini – identyfikatory. Wszystkie są tak samo skuteczne. Adresówki umocowane do psiej obroży ułatwią uciekinierom sylwestrowej nocy wrócić do domu.

Wrocław nie strzela – jednak to że nie będzie fajerwerków na wrocławskim Rynku , nie oznacza, że ze sztucznych ogni zrezygnują niektórzy mieszkańcy czy organizatorzy mniejszych czy większych imprez w mieście. Już zresztą w wielu miejscach odpalane są fajerwerki. Huk i błysk to prawdziwy horror dla naszych czworonogów. Często reakcją na strach jest ucieczka w panice na oślep, jak najdalej od hałasu.

Co roku po sylwestrowej nocy wielu właścicieli psów czy kotów poszukuje uciekinierów. Warto więc pomyśleć o zabezpieczeniu naszych czworonogów. Zawieszenie przy obroży, czy uprzęży tak zwanej adresówki umożliwi szybki powrót do domu. Umieszczamy na niej nasz ardes i numer telefonu kontaktowego. Jeśli zwierzak trafi do schroniska czy też zostanie znaleziony przez kogoś – w krótkim czasie będzie mógł wrócić do swojego pana. Adresówki można kupić w każdym sklepie zoologicznym – jeśli nie mamy takiego w swojej okolicy – wystarczy doczepić identyfikator który często zawieszamy przy kluczach.

Warto jednak pamiętać, aby w miarę możliwości nie zabierać psa na spacer około północy. Jeśli już musimy iśc z nim na spacer – nie spuszczajmy go ze smyczy. 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj