Będzie przełom w sprawie Piotra Rybaka? Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu wystąpiła do sądu z apelacją

Wrocławianin, Piotr Rybak podczas zeszłorocznej manifestacji Obozu Narodowo Radykalnego pali kukłę. Kukła to Soros – mówi w swoim procesie – do którego doszło, po doniesieniu do prokuratury przez prezydenta Rafała Dutkiewicza. Proces zakończył się w 21 grudnia 2016 wyrokiem skazującym Rybaka na karę 10 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Skazany Piotr Rybak w ciągu siedmiu dni, zwraca się do sądu o uzasadnienie wyroku. Sąd, po otrzymaniu wniosku musi niezwłocznie spełnić prośbę. Niezwłocznie… w tym przypadku oznacza, po ponad miesiącu.

Tuż przed Wigilią pojawia się informacja o apelacji. Dzieje się coś, co rzadko można spotkać w wymiarze sprawiedliwości: zaskarżenie wyroku sądu przez prokuraturę. Oznacza to, że sprawa będzie ponownie rozpatrywana.

Prawdopodobnie jest to precedens, ale Piotr Rybak nie ma złudzeń, dzisiaj powiedział:

“nie spodziewam się zmniejszenia wyroku, ponieważ wiem jaka klika rządzi na terenie Wrocławia. Dotychczas wszystkie wyroki przeciwko patriotom polskim – na terenie sądów wrocławskich, zarówno rejonowych jak i okręgowych – zawsze kończyły sie skazaniem. Przewiduję zwiększenia wyroku…

Z drugiej strony bardzo dobrze się stało, że prokuratura zreflektowała się i próbuje naprawić błędy Marka Górnego sędziego Sądu Rejonowego. Bo ten wyrok jest skandaliczny nie tylko wobec mnie. On jest też skierowany przeciwko narodowi polskiemu.

Opinia społeczna jest podzielona. Większość wypowiedzi na portalach społecznościowych sekunduje Rybakowi. Akcja Paka dla Rybaka w zawieszeniu, mówią przyjaciele Rybaka.

 

Małgorzata Paw

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ