Sprzedawał materiały wybuchowe przez internet

Policja - napis_29.jpg

Nie milkną echa wczorajszej akcji policyjnej w centrum miasta. Jak się okazało, zatrzymany mieszkaniec Chojnowa popisał się wyjątkową bezmyślnością – policja prawdopodobnie na jego trop wpadła przeglądając internet, gdzie zatrzymany oferował materiały wybuchowe na sprzedaż.

Przypomnijmy – w ramach wczorajszej wieczornej akcji policji zatrzymano podejrzanego, ewakuowano mieszkańców czterech kamienic i zablokowano dwie ulice. Mieszkańców zagrożonych rejonów tymczasowo ulokowano w Domu Kultury. Pirotechnicy z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zabezpieczyli materiały wybuchowe znalezione w mieszkaniu – najprawdopodobniej było to kilka kilogramów trotylu.

Policja będzie ustalać, skąd zabezpieczone materiały znalazły się w mieszkaniu chojnowianina oraz przede wszystkim w jakim celu ewentualnie miały być wykorzystane.

TNT jest stosunkowo bezpieczny w użytkowaniu i przechowywaniu – jako materiał wybuchowy jest trwały, mało wrażliwy na uderzenie, tarcie i ma wysoką temperaturę wymaganą do zainicjowania wybuchu. Wystawienie na duże dawki trotylu może spowodować anemię oraz zaburzenia czynności wątroby; ponadto może spowodować podrażnienie skóry oraz obniżenie płodności u mężczyzn.

źródło: chojnow.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ