Dutkiewicz : nie ma mojej zgody na rasistowskie i ksenofobiczne zachowania w naszym mieście!

Rafał Dutkiewicz grodzien 2016.jpg

Na oficjalnym profilu społecznościowym Prezydent Dutkiewicz odniósł się do ataku na punkt gastronomiczny:

Myśląc o nocnych wydarzeniach w punkcie gastronomicznym przy ulicy Prusa we Wrocławiu, podkreślam to, o czym mówiłem już wiele razy – nie ma mojej zgody na rasistowskie i ksenofobiczne zachowania w naszym mieście!Chcę, żeby każdy mieszkaniec Wrocławia czuł się tutaj bezpiecznie, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi.

Choć uruchomiliśmy wiele przedsięwzięć, to jeszcze zwiększymy nasze zaangażowanie w miejskie projekty promujące i kształtujące tolerancję.
Zaproszę przedstawicieli rożnych wyznań i środowisk opiniotwórczych do gremium, które dziś roboczo nazywam „Wsparciem Tolerancji”. Jestem w kontakcie z policją. Poprosiłem zarówno o intensyfikację programów prewencyjnych, jak i szybką pracę operacyjną dotyczącą wczorajszego aktu agresji.

Mam bardzo silne wrażenie, że coś złego dzieje się w Polsce. Czekam na reakcję państwa polskiego na tego rodzaju niebezpieczne zjawiska.

Cieszy mnie inicjatywa wrocławian, którzy chcą zademonstrować wsparcie dla właścicieli egipskiego baru i spotkać się tam na kebabie. Nie ma mnie teraz we Wrocławiu, ale chcę tak szybko jak to będzie możliwe odwiedzić właściciela baru. Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj