Kowalski: W Polsce nie ma jeszcze tak dużej liczby uchodźców, a już mamy problem. Linia obecnego rządu jest słuszna

– Środowiska, które występują jasno przeciwko polskiemu interesowi narodowemu, przeciwko obecnemu rządowi, przeciwko polityce antyimigracyjnej, próbują przedstawić Polaków jako naród, który prawdopodobnie ma skłonność do rozmaitych pogromów – mówił na antenie Telewizji Republika Marian Kowalski.

Gościem Telewizji Republika, poprzez łączenie Skype, był Marian Kowalski.

To była egzekucja

W noc sylwestrową w Ełku doszło do zabicia 21-letniego Polaka przez kucharza miejscowego baru z kebabem. Oskarżenia usłyszeli Tunezyjczyk i Afgańczyk. – To była egzekucja, ten młody Polak został zamordowany przez czterech napastników, zadano mu fachowo dwa ciosy nożem, jeden cios nożem, drugi w serce. To była egzekucja, a nie wynik jakiejś bójki czy utarczki, no i oczywiście to zbulwersowało opinię publiczną i mieszkańców Ełku – wyjaśniał Kowalski.

Szykuje się jakiś najazd lewacki na Ełk, do którego – mam nadzieję – nie dojdzie

Gość Telewizji Republika podkreślił, że “środowiska, które występują jasno przeciwko polskiemu interesowi narodowemu, przeciwko obecnemu rządowi, przeciwko polityce antyimigracyjnej, próbują przedstawić Polaków jako naród, który prawdopodobnie ma skłonność do rozmaitych pogromów”. – Szykuje się jakiś najazd lewacki na Ełk, do którego – mam nadzieję – nie dojdzie – dodał komentator.

Skąd pan Hartman może wiedzieć co się dzieje w kościele, skoro – zapewne – do kościoła nie chodzi?

Prof. Jan Hartman powiedział, że jest to wynik “propagandy prawicowej i tego, że kościół szczuje Polaków na imigrantów”. – Nie będę komentował takich pseudointelektualnych wybryków byłych polityków partii Palikota, bo jest to margines społeczny oderwany od realiów. Głos Kościoła katolickiego w Polsce, jest – zwłaszcza hierarchów najwyższej rangi – jest proimigracyjny. Głos miejscowych duchownych z miejscowości tej tragedii był tonujący. Skąd pan Hartman może wiedzieć co się dzieje w kościele, skoro – zapewne – do kościoła nie chodzi? – mówił Marian Kowalski.

Na szczęście, w Polsce nie ma jeszcze tak dużej liczby uchodźców. Jeszcze nie ma, a już problem mamy. Linia obecnego rządu i środowisk prawicowych jest słuszna 

Zdaniem komentatora nie dojdzie do eskalacji napięcia. – Rodzina zamordowanego namawiała do ostudzenia emocji. Sprawcy zostali zatrzymani, mam nadzieję, że dostaną jak najwyższą karę. (…) Na szczęście, w Polsce nie ma jeszcze tak dużej liczby uchodźców. Jeszcze nie ma, a już problem mamy. Linia obecnego rządu i środowisk prawicowych jest słuszna – dodał.

Źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ