PRACOWNICY TEATRU POLSKIEGO ZA SWOIM DYREKTOREM

W Teatrze Polskim 4 stycznia odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o sytuacji w teatrze i wynikach przeprowadzonego referendum.

Organizacja zakładowa NSZZ „Solidarność” w Teatrze Polskim zorganizowała referendum ws. poparcia dyr. Cezarego Morawskiego. Do załogi zwrócili się z pytaniem: Czy akceptujesz Cezarego Morawskiego na stanowisku Dyrektora Teatru Polskiego? Na 107 oddanych głosów aż 102 było na tak, 2 na nie i 3 osoby się wstrzymały. Warto oddać, że uprawnionych do głosowania było 169 pracowników.

Od kilku miesięcy grupa aktorów, która nie pogodziła się z wynikiem konkursu na dyr. teatru i odejściem poprzedniego dyr. Mieszkowskiego, próbuje za wszelką ceną zakłócić normalne funkcjonowanie tej zasłużonej sceny wrocławskiej.

Jak mówi przewodniczący „Solidarności” w Teatrze Polskim Leszek Nowak „Ciągłe próby odwołania dyrektora po zaledwie kilku miesiącach są skandaliczne. Przez ten krótki czas dyr. Morawski zdołał oddłużyć Teatr, skorygował wiele skandalicznych decyzji, które były schedą po dyr. K.Mieszkowskim (np. zawłaszczenie funduszu socjalnego).

jw

foto Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ