Piotr Duda: W Polsce demokracja ma się bardzo dobrze

fot: youtube

Nie będziemy wychodzić na ulice w obronie rządu PiS, tylko w obronie zasad demokratycznych – powiedział w „Minęła dwudziesta” Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, i zapowiedział, że 10 stycznia podana zostanie data demonstracji.

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, powiedział w TVP Info, że zorganizowana zostanie demonstracja, która ma być odpowiedzią na protesty opozycji zapowiedziane na 11 stycznia. – Jesteśmy po spotkaniach z wieloma środowiskami patriotycznymi, które mówią głośno, że chcemy wyjść na ulicę i policzyć się, ale przede wszystkim być razem. I pokazać, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze. „Komitet obrony swojej demokracji” nie ma patentu na manifestowanie w naszym kraju – powiedział szef „Solidarności”.

– Nie będziemy wychodzić na ulice w obronie rządu PiS, tylko w obronie zasad demokratycznych – dodał. Pytany o termin planowanej demonstracji wyjaśnił, że 9 stycznia w Gdańsku ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej „Solidarności”. To wówczas mają zapaść decyzje dotyczące terminu i formy manifestacji „Solidarności”. Dodał, że 10 stycznia zostanie podany konkretny termin.

foto Janusz Wolniak

źródło: solidarnosc.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ