Schetyna odcina się od Petru i Kijowskiego

schetyna6.jpg
Ostatnie dni to prawdziwy nokaut dla opozycji. Najpierw skompromitował się podróżą sylwestrową Ryszard Petru, wczoraj z kolei wyciekły informacje o tym ile na KOD-zie zarobił Mateusz Kijowski. Co na to trzeci lider opozycji totalnej?

Schetyna wyraźnie odcina się od Nowoczesnej i apeluje do Komitetu Obrony Demokracji o transparentne działania.

Szef PO na antenie TVN24 podkreśla, że Komitet Obrony Demokracji to „nowa jakość w polskim życiu politycznym i coś naprawdę wielkiego”, jednak już po chwili Schetyna stwierdza, że formułę KOD należy zmienić.

– Formuła KOD musi mieć inny pomysł na rzeczywistość – to kwestia nowych pomysłów i nowych aktywności […] Takie sytuacja są sprawdzianem dla lidera. Życzę Mateuszowi Kijowskiemu, żeby zdał ten egzamin. Tu musi być wszytko absolutnie transparentne. Każda złotówka otrzymana musi być rozliczona i wyjaśniona. Nie wiem, czy przyszłość Mateusza Kijowskiego jako lidera KOD stoi pod wielkim znakiem zapytania, ale musi on odpowiedzieć na wszystkie pytania zadane wczoraj w mediach. Rezygnacja i odejście to kwestia przyznania się do tego, że coś było nie w porządku. Wspierałem Petru gdy był atakowany przez media. […] Nie wiem jak wytłumaczyć jego obecne zachowanie. […] Trudno by miała inicjatywę partia, która nie ma żadnego senatora – o Kijowskim i Ryszardzie Petru wypowiedział się Grzegorz Schetyna.

 fot. youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj